Українці з-за кордону просяться до Гвардії наступу – наш співвітчизник з Варшави пояснив, чому це неможливо

Проекту МВС України необхідно представництво за кордоном, наприклад, мобільний військкомат. Бо є причини, з яких українці, які отримали вид на проживання у країнах Європи, повернутися в Україну не можуть. І це дуже серйозно.

Українці з-за кордону просяться до Гвардії наступу – наш співвітчизник з Варшави пояснив, чому це неможливо
На постері МВС - немолода людина. Наш співрозмовник відзначає, що особливий відгук на участь у війні з Росією є у людей, які застали СРСР

Українці за кордоном хочуть вступити до Гвардії наступу – але не можуть. Вони просять відкрити «філіал військкомату» чи пункт вербовки в одній з країн Європи. Про це Інформатор дізнався від чоловіка на ім’я Петро, який зараз мешкає у Варшаві. У той же час мобілізація добровольців у проект, ініціатором якого був Денис Монастирський, триватиме ще близько місяця. Необхідна кількість добровольців - 24000, вже отримано десь дві третини заяв від цієї кількості. 

 

Іпотека, два кредита, дружина не в курсі – і тут немає нічого смішного 

Петру 50 років, ім’я та прізвище ми змінили на його прохання. Не хочу нервувати дружину - і в тім немає нічого смішного. Мешкає в Варшаві з 2016 року. Коли розпочалася війна, в Україну він не повернувся, бо не міг. Має два кредити та іпотеку у Польщі, а тут не існує кредитних каникул для бійців ЗСУ, немає воєнного стану.

Ідея Гвардії наступу Петру зайшла – але залишилися всі ті ж «але». Щоб записатися до лав Гвардії, треба в в’їхати в Україну. Якщо не візьмуть, виїхати в Польщу вже буде не можна.  

«Просто взяти і поїхати в Україну не можу, бо якщо не підійде моя кваліфікація, або не пройду медкомісії - зависну в Україні до кінця військового стану. І не на службі і без праці. Не можу такого собі дозволити, бо в Польщі родина, діти, кредити... Маю відповідальність», - каже Петро. 

Чоловік питає, чи варто було б розглянути таку ідею – відкрити у Європі хоча б один пункт вербовки для Гвардії наступу? Він упевнений, це має сенс:

«Чи є можливість подати анкету, пройти медкомісію та підписати контракт в Польщі? Може в тих частинах, де тренують зараз наших хлопців чи в Консульстві України? Щоб я отримав відповідь від війська вдома. Підписав контракт в Польщі і одразу приступив до обов'язків. Щоб не було паузи між зарплатою цивільного і зарплатою військового, бо ми тут всі обвішані кредитами і ніяких канікул не буде, бо немає військового стану в Польщі. І це не тільки моє питання. Я не один в такій ситуації. Це стримує багато людей.»

Лише у оточенні нашого співрозмовника є ще троє друзів, які готові вступити до Гвардії наступу та йти воювати за Україну. Петро переконаний: серед 7 мільйонів українців лише у Польщі знайдеться чимало добровольців, не кажучи за інші країни. Але Україна чомусь не зацікавлена у цьому ресурсі.  

«Є ресурс людей, великий ресурс. І його не використовують. Писав про це нашим всім блогерам - від Арестовича до Чілачави. Не має реакції. Не знаю, як достукатися», - каже Петро.

Одним зі шляхів, які Петро вважає за доречний, міг би бути мобільний військкомат. Інформатор переадресував ідею українця з Польщі у МВС та поцікавився, як там ставляться до ініціативи Петра? Відповідь оприлюднимо миттєво, як отримаєм її. 

 

За європейські цінності варто битися

«Люди не виїздять до іншого краю, якщо у них все добре, вирішили спробувати за кордоном нове життя, - відповідає Петро на наше питання, чого він поїхав з України. - Переїхали задовго до війни, проте з її початком всі думки в Україні, весь у новинах звідти», - розповів Петро. 

За його словами, Польща досить відкрита країна для усіх, хто сюди приїздить. Це мабуть саме та цінність, за яку Україні варто битися.  

«Хочеш жити тут – живи, хочеш роботу – будь ласка, ходиш у православну церкву – без проблем. Хочеш українську мову у школі – теж без проблем. Це показник європейської країни і мені подобається такий підхід. Ми ще тоді, коли тільки прибули сюди, зрозуміли хто нам справжні брати. Проте ніхто з нас не очікував такого теплого відношення до українців, коли розпочалась війна. Я займаюсь волонтерством та зустрічав біженців у перші дні війни. Багато з них плакали, коли бачили відношення поляків. Ми тоді не зразу зрозуміли, чому люди плачуть – пропонували «швидку» викликати. Зараз, наприклад, я знаю пана, який вже рік приносить волонтерам торбу харчів – щодня, день у день», - розповідає Петро. 

До речі, Петро має військовий досвід. Він би хотів вступити до лав бригади «Кара-Даг». 

«Свого часу я навчався у військовому училищі в Севастополі, служив у Криму. Після 2014 року мені багато колишніх знайомих з Криму дзвонило – розказували, що вони з Росією та як їм буде хороше. Тому й подав заявку в бригаду, котра звільнятиме Крим. Дуже хочу побачити, як колишні знайомі тікатимуть по палаючому Кримському мосту… Я розумію, що це війна нашого покоління, саме воно не змогло забути СССР. Молоді не повинні гинути на цій війні». 

Гвардія наступу - рекламний постер
Рекламний постер Гвардії наступу - українці з-за меж країни теж бажають долучитися

 

Що відомо про Гвардію наступу? 

Гвардія наступу - це рекрутингова кампанія МВС України. У її межах формуються штурмові бригади для звільнення Криму, Луганська та Донецька. Ідея належала Денису Монастирському, який не встиг втілити її у життя, бо загинув в катастрофі гелікоптеру 18 січня 2023. Станом на середину лютого заявки до Гвардії наступу вже подали понад 17 тисяч добровольців. 

За даними начальника Південного Одеського територіального управління Національної гвардії України генерал-майора Олега Підлубного, всього буде сформовано вісім бригад, шість з них - Національної гвардії:

  • Буревій;
  • Червона Калина;
  • Кара-Даг;
  • Рубіж;
  • Спартан;
  • Азов. 

А також: 

  • Лють – бригада Нацполіції,  
  • Сталевий Кордон – бригада Державної прикордонної служби. 

«Всіх добровольців навчатимуть найкращі фахівці з бойовим досвідом. Ці штурмові бригади матимуть сучасне оснащення, а для їхньої підготовки залучатимуть досвідчених інструкторів», - повідомляє Підлубний. 

Раніше повідомлялося, що мета Гвардії наступу – зачистка територій, що звільнені ЗСУ від загарбників. Гвардія розпочне діяти одразу після контрнаступу ЗСУ. 

Заявку на вступ можна подати на окремому розділу сайту МВС України. Добровольцям можна вільно обрати загін, в якому бажаєш служити.

Першим про формування бригад МВС для підтримки наступу на Крим, повідомив ще 3 лютого міністр внутрішніх справ Ігор Клименко. Тоді він ще обіймав посаду голови Нацполіції.  

Заяви на вступ до Гвардії наступу приймають в усіх областях України. Ставку при наборі роблять на вмотивованих українців. 

Одним з перших міст України, де розпочали приймати заяви від добровольців було Кам’янське Дніпропетровської області. Пункт Гвардії наступу там розташований у місцевому ЦНАПі. 

Автор: Ольга Даценко, Вінниця 

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube