Головна
Україна
Події
08:26, 7 Грудень
Информатор UA

Интро

Через тижні або місяць у Польщу може прийти нова хвиля біженців з України. Такий сценарій можливий у зв'язку з атаками росії на цивільну інфраструктуру. Адже перед громадянами постають виклики — відсутність світла, води та тепла. Про це в інтерв’ю "РБК-Україна" розповів посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький. Зараз тенденція така, що більше повертаються в Україну. Або подорожують між Польщею та Україною – хтось за медичною допомогою, хтось відвідати дітей, хтось привозить з Польщі чи через Польщу допомогу ЗСУ або лікарням. "Більшість з тих, хто змушений був приїхати та залишається, вони працевлаштовані. У мене немає якихось глибоких досліджень, але чув такі оцінки, що податки, які платять перш за все українки, які переїхали до Польщі, вже перевищили витрати на допомогу та підтримку біженців з України", - сказав Ціхоцький.  За його словами, через тижні або місяць до Польщі може прийти нова хвиля біженців. Коли прем'єр-міністр Матеуш Моравецький був з візитом в Києві на саміті Grain from Ukraine, він поінформував, що уряд готується до цього. "Ми маємо на увазі, що таке може бути у зв'язку з атаками росії на цивільну інфраструктуру та викликами для громадян через можливу відсутність електрики, водо- та теплопостачання. Польща заздалегідь готується до такого сценарію. Вже ухвалені відповідні рішення та надані інструкції у польські воєводства, самоврядування також готується. Але ми не тільки чекаємо, а надаємо допомогу Міністерству енергетики України, "Укренерго" та іншим структурам, відповідальним за роботу енергетичної інфраструктури. Привозимо запчастини та інше обладнання, допомагаємо окремим містам і державі в цілому, щоб чергова хвиля біженців не трапилася. Це не значить, що ми не готові, але це було б черговим викликом для української економіки. Ми розуміємо, що ці люди тут працюють, залишають гроші, вони потрібні Україні", - наголосив Ціхоцький. Скільки українців хочуть повернутися до України з-за кордону Все більше українців (78%), яких війна змусила виїхати за кордон, прагнуть повернутися додому. 71% опитаних заявляють, що мають можливість залишатися за кордоном. Знизилась кількість тих, хто хоче залишитися на новому місці проживання – таких зараз лише 7%. Про це свідчать результати міграційних настроїв українців під час війни, яке провела дослідницька компанія Gradus Research. Деталі — тут.  Нагадаємо, у Німеччині спалили притулок для біженців з України. Крім того, в Угорщині змінили правила безкоштовного проїзду для українських біженців. Також Інформатор писав, що білоруси використовують біженців з Ірану, щоб знайти слабкі місця на кордоні з Україною. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Польща чекає на нову хвилю біженців з України

Читать на русском

Зараз тенденція така, що більше повертаються в Україну

Читать на русском
Польща чекає на нову хвилю біженців з України
Польща заздалегідь готується до такого сценарію

Зараз тенденція така, що більше повертаються в Україну

Через тижні або місяць у Польщу може прийти нова хвиля біженців з України. Такий сценарій можливий у зв'язку з атаками росії на цивільну інфраструктуру. Адже перед громадянами постають виклики — відсутність світла, води та тепла.

Про це в інтерв’ю "РБК-Україна" розповів посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький. Зараз тенденція така, що більше повертаються в Україну. Або подорожують між Польщею та Україною – хтось за медичною допомогою, хтось відвідати дітей, хтось привозить з Польщі чи через Польщу допомогу ЗСУ або лікарням.

"Більшість з тих, хто змушений був приїхати та залишається, вони працевлаштовані. У мене немає якихось глибоких досліджень, але чув такі оцінки, що податки, які платять перш за все українки, які переїхали до Польщі, вже перевищили витрати на допомогу та підтримку біженців з України", - сказав Ціхоцький. 

За його словами, через тижні або місяць до Польщі може прийти нова хвиля біженців. Коли прем'єр-міністр Матеуш Моравецький був з візитом в Києві на саміті Grain from Ukraine, він поінформував, що уряд готується до цього.

"Ми маємо на увазі, що таке може бути у зв'язку з атаками росії на цивільну інфраструктуру та викликами для громадян через можливу відсутність електрики, водо- та теплопостачання. Польща заздалегідь готується до такого сценарію. Вже ухвалені відповідні рішення та надані інструкції у польські воєводства, самоврядування також готується. Але ми не тільки чекаємо, а надаємо допомогу Міністерству енергетики України, "Укренерго" та іншим структурам, відповідальним за роботу енергетичної інфраструктури. Привозимо запчастини та інше обладнання, допомагаємо окремим містам і державі в цілому, щоб чергова хвиля біженців не трапилася. Це не значить, що ми не готові, але це було б черговим викликом для української економіки. Ми розуміємо, що ці люди тут працюють, залишають гроші, вони потрібні Україні", - наголосив Ціхоцький.

Скільки українців хочуть повернутися до України з-за кордону

Все більше українців (78%), яких війна змусила виїхати за кордон, прагнуть повернутися додому. 71% опитаних заявляють, що мають можливість залишатися за кордоном. Знизилась кількість тих, хто хоче залишитися на новому місці проживання – таких зараз лише 7%. Про це свідчать результати міграційних настроїв українців під час війни, яке провела дослідницька компанія Gradus Research. Деталі — тут

Нагадаємо, у Німеччині спалили притулок для біженців з України. Крім того, в Угорщині змінили правила безкоштовного проїзду для українських біженців.

Також Інформатор писав, що білоруси використовують біженців з Ірану, щоб знайти слабкі місця на кордоні з Україною.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.