"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Зараз тенденція така, що більше повертаються в Україну
Через тижні або місяць у Польщу може прийти нова хвиля біженців з України. Такий сценарій можливий у зв'язку з атаками росії на цивільну інфраструктуру. Адже перед громадянами постають виклики — відсутність світла, води та тепла.
Про це в інтерв’ю "РБК-Україна" розповів посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький. Зараз тенденція така, що більше повертаються в Україну. Або подорожують між Польщею та Україною – хтось за медичною допомогою, хтось відвідати дітей, хтось привозить з Польщі чи через Польщу допомогу ЗСУ або лікарням.
"Більшість з тих, хто змушений був приїхати та залишається, вони працевлаштовані. У мене немає якихось глибоких досліджень, але чув такі оцінки, що податки, які платять перш за все українки, які переїхали до Польщі, вже перевищили витрати на допомогу та підтримку біженців з України", - сказав Ціхоцький.
За його словами, через тижні або місяць до Польщі може прийти нова хвиля біженців. Коли прем'єр-міністр Матеуш Моравецький був з візитом в Києві на саміті Grain from Ukraine, він поінформував, що уряд готується до цього.
"Ми маємо на увазі, що таке може бути у зв'язку з атаками росії на цивільну інфраструктуру та викликами для громадян через можливу відсутність електрики, водо- та теплопостачання. Польща заздалегідь готується до такого сценарію. Вже ухвалені відповідні рішення та надані інструкції у польські воєводства, самоврядування також готується. Але ми не тільки чекаємо, а надаємо допомогу Міністерству енергетики України, "Укренерго" та іншим структурам, відповідальним за роботу енергетичної інфраструктури. Привозимо запчастини та інше обладнання, допомагаємо окремим містам і державі в цілому, щоб чергова хвиля біженців не трапилася. Це не значить, що ми не готові, але це було б черговим викликом для української економіки. Ми розуміємо, що ці люди тут працюють, залишають гроші, вони потрібні Україні", - наголосив Ціхоцький.
Все більше українців (78%), яких війна змусила виїхати за кордон, прагнуть повернутися додому. 71% опитаних заявляють, що мають можливість залишатися за кордоном. Знизилась кількість тих, хто хоче залишитися на новому місці проживання – таких зараз лише 7%. Про це свідчать результати міграційних настроїв українців під час війни, яке провела дослідницька компанія Gradus Research. Деталі — тут.
Нагадаємо, у Німеччині спалили притулок для біженців з України. Крім того, в Угорщині змінили правила безкоштовного проїзду для українських біженців.
Також Інформатор писав, що білоруси використовують біженців з Ірану, щоб знайти слабкі місця на кордоні з Україною.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.