Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Відповідні зміни до програми “єВідновлення” вже внесли
Українці, чиє житло було пошкоджено через російське вторгнення, зможуть отримати компенсацію, навіть якщо вони все вже відновили за свій кошт. Відповідні механізми ще розробляються. Закінчити та оголосити його планують восени.
Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у своїй соцмережах. Відповідне питання щодо компенсацій винесли на засідання Уряду. Було вирішено внести зміни до програми “єВідновлення”. Вони дозволять людям, які вже самостійно відновили пошкоджене житло, все одно отримувати компенсацію.
Наразі мова йде лише про запуск відповідного рішення. Загалом, воно точно буде, але деталей поки немає. Відповідні міністерства вже отримали завдання щодо розроблення механізмів компенсації. Їх мають розробити та представити восени.
“Ремонт і відбудова житла — один із центральних процесів відновлення. Дав завдання Мінінфраструктури й Мінцифри детально прокумунікувати, як саме виглядатиме механізм компенсації. Розраховуємо, що він буде готовий восени, і після цього почнуться відповідні виплати”, – зазначив Шмигаль.
Суми компенсацій будуть залежати від ступені пошкоджень. Вірогідно, для отримання компенсації потрібно буде надати докази, що руйнування взагалі були, як вони виглядали, а також скільки знадобилося коштів на відновлення. Проте, усі деталі оголосять після того, як буде розроблено відповідний механізм.
З 10 травня в Україні почала працювати програма “єВідновлення”. вона дозволить українцям отримати компенсацію за пошкоджене чи зруйноване війною житло. Перший етап програми спрямований на тих, кому потрібен здебільшого косметичний ремонт, але вона стрімко розширяється. Нещодавно тестово можливість подавати заяви на відновлення саме повністю зруйнованого майна запустили в “Дії”, але поки тільки в Київській області.
Станом на середину липня 2023 року в Україні через “Дію” відправили вже близько 468 тисяч заяв на реєстрацію пошкодженого майна. Загалом в країні поки неможливо точно визначити масштаби пошкодженої власності, оскільки російські атаки продовжуються. Водночас, 27 тисяч заявок вже відправили щодо запиту на відновлення цих пошкоджень.
Нагадаємо, що в Україні не можуть пояснити, як виписати зі знищеного житла: що кажуть в Мін’юсті та Мінцифри.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.