“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Міністерства перенаправили проблему виписки до Держміграційної служби
У 2021 році міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров заявляв, що змінити прописку можна буде через онлайн-заяву за добу. Втім реалізація закону виявилася проблемною, адже, зокрема, нормативними актами не визначено порядок зняття із задекларованого або зареєстрованого житла, яке знищила росія.
Про це повідомляє “Судово-юридична газета”. Журналісти звернулися до Міністерства юстиції за поясненням щодо двох питань – Яким є порядок зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) осіб, які були зареєстровані за адресою знаходження будинку, який було знищено, а також, чи має право власник зруйнованого будинку та/або власник земельної ділянки подати заяву про зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) осіб, які були зареєстровані за адресою знаходження будинку.
За словами журналістів, у відомстві вирішили переадресувати ці питання на Мінцифри, як відповідальне міністерство, а також на Державну міграційну службу. Однак у Мінцифри не змогли дати відповідь та заявили, що питання у запиті знаходяться поза межами компетенції їхнього відомства.
Обидва міністерства вважають належним розпорядником інформації стосовно порядку зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання, що було знищено, Державну міграційну службу. Однак видання поки не отримало відповіді з ДМС.
В Дії стартували перші виплати за програмою єВідновлення. Уряд виділив на програму ремонту житла, яке було пошкоджено, 4,4 млрд грн. Для розгляду заяв має бути створено 700 комісій, проте їх поки що 444.
Отримати виплати можливо тільки після отримання висновку спеціальної комісії. За даними міністерства розвитку громад, станом на 8 червня 2023 року в Україні створено 444 комісії. Хоча за словами Шмигаля їх має бути 700.
Щоб отримати компенсацію потрібно подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно в “Дії”. Наступним кроком слід відкрити спеціалізований рахунок єВідновлення в одному з банків-учасників: Монобанк, ПриватБанк, Ізібанк, А-Банк, ПУМБ, Сенсбанк або Спортбанк. Після цього слід подати заяву на компенсацію в “Дії”. Більш про процедуру отримання компенсації можна дізнатися за посиланням.
Інформатор писав, як подати заяву на компенсацію за пошкоджене житло, якщо “Дія” не бачить нерухомості.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.