“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
З 1 серпня набувають чинності нові правила надання гуманітарної допомоги українським біженцям у Чехії
У Чехії від 1 серпня діятимуть нові правила надання гуманітарної допомоги українцям, які перебувають під захистом цієї країни. Уряд збільшує фінансову підтримку для вразливих груп людей. Але отримати безплатне розміщення стане важче.
Як пише Ukraina.radio.cz, виплати будуть однакові для всіх біженців, незалежно від того, чи зареєстроване їхнє житло у спеціальному реєстрі. Однак при цьому скоротять терміни надання безплатного житла до трьох місяців. Загалом на біженців очікують такі зміни:
Профспілки й організації, які працюють з мігрантами, а також омбудсмен критикують такі зміни. Вони бояться зростання бездомності, нелегального працевлаштування та експлуатації серед біженців. Але уряд правила змінювати наразі не збирається.
Чехія посідає третє місце у Європейському Союзі за кількістю прийнятих українських біженців. У цій країні перебуває під захистом 338 736 людей - це статистика на початок травня 2024 року. Біженці з України проживають у кожному краї Чехії, та найбільша концентрація у великих містах. Станом на початок квітня 116 тисяч людей вже отримали візові наліпки. Решту мають терміни візиту до відділень МВС до вересня 2024 року.
Нагадаємо, у Чехії, Греції та Польщі країну захисту змінити не можна. Якщо людина хоче отримати його від офіційної Праги, але вже має ТЗ від іншої держави - треба йти до суду.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.