Українці почнуть масово повертатися додому в 2025 році: Єврокомісія вказала прчиини

Економічні наслідки повномасштабної війни РФ проти України залишаються вкрай невизначеними

Біженці
Коли українські біженці почнуть масово повертатися додому. Фото: Getty Images

Українські біженці можуть почати повертатися додому з Європи вже у 2025 році. Причина у тому, що Євросоюз надає тимчасовий захист для українців до березня 2026 року. Після цього програму, ймовірно, буде припинено. 

Утім, її можуть поновити, якщо стан справ в Україні погіршиться. Про це йдеться у прогрозі Єврокомісії.

У січні 2025 року кількість тих, хто одержав статус тимчасового захисту в ЄС, становила близько 4,3 млн осіб. У Єврокомісії вказують, що протягом 2025 року кількість активних реєстрацій тимчасового захисту залишиться загалом стабільною, а потім знизиться до 4,1 млн до кінця 2025 року і до 3,8 млн до кінця 2026 року.

Водночас зростання робочої сили у період із 2022 до 2024 року було, зокрема, зумовлене припливом українських біженців. Вже у 2025-2026 роках він може припинитися.

Крім того, економічні наслідки повномасштабної війни РФ проти України залишаються вкрай невизначеними. За базовим сценарієм, геополітична напруженість і санкції проти Москви збережуться до кінця 2026 року.

"Побоювання з приводу безпеки посилилися, оскільки війна в Україні триває без ознак вирішення. Незважаючи на зусилля, яких докладають США, ЄС або окремі держави-члени, Росія та Україна, міцна мирна угода, що дає достатні гарантії Україні та ЄС, залишається недосяжною", - зазначають у прогнозі.

Біженці з України: останні новини

Нещодавно в Євростаті повідомили, що впродовж лютого 2025 року в країнах Євросоюзу стало ще більше українських біженців - 21 015 громадян України отримали статус тимчасового захисту. Найбільше таких було у Німеччині.

При чому в Німеччині вирішили скоротити допомогу біженцям з України. Але не всім, а тим, хто приїхав після першого квітня 2025 року. Ретельніше перевірятимуть і статки, які біженці мають на своїй батьківщині - чи не мають вони в Україні майна і доходів, які не відповідають критерію малозабезпеченості.

Влада Австрії обмежує допомогу українським біженцям. Причиною такого кроку став величезний наплив родин з областей, які не є територією бойових дій. Збільшення кількості біженців посилило тиск на місцеві органи влади, дитсадки та школи. Особливо — у Зальцбурзі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube