Обраний президент Румунії Дан дав неочікувану оцінку щодо миру в Україні та стосунків з РФ

Обраний глава Румунії Нікушор Дан заявив, що Бухарест не планує направляти свої війська до України навіть у складі миротворчої місії. На його думку, пряма участь армії лише загострить відносини з Москвою, натомість Румунія посилюватиме допомогу з власної території

Миротворчі війська, Румунія
Президент Румунії заявив: "Наших військ в Україні не буде - підтримуватимемо з тилу"

Нещодавно обраний президент Румунії Нікушор Дан окреслив позицію своєї країни щодо можливого залучення до миротворчої місії в Україні. За його словами, Бухарест не планує відправляти власні війська на територію української держави. Навіть у межах міжнародних ініціатив із забезпечення миру.

Як повідомляє Politico, Дан наголосив, що Румунія й надалі підтримуватиме Київ, однак робитиме це з власної території. Влада країни пояснила це бажанням уникнути прямої військової участі. Причиною цього політик назвав уже напружену динаміку у відносинах із Москвою.

"Ми не будемо частиною миротворчих сил на території України. Вважаю, що це було б невчасним рішенням, зважаючи на поточну напруженість у відносинах з Росією", - зазначив президент.

У тому ж інтерв’ю Дан також розкритикував пропозиції президента США Дональда Трампа щодо швидкого завершення війни. Зокрема, він розцінив ідею компромісів із Кремлем як хибну та таку, що загрожує справедливості.

"Перемовини на умовах Путіна не приведуть до тривалого та справедливого миру. Я не поділяю оптимізму щодо швидкого завершення бойових дій", - додав румунський лідер.

Він також підкреслив, що всі рішення щодо майбутнього мають ухвалюватися лише за згодою самої України:

"Добре, що європейські країни об’єдналися у підтримці України та прагнуть миру, який буде чесним передусім для самих українців".

Європа готується до можливої миротворчої місії в Україні

Питання введення міжнародного контингенту на територію України обговорюється дедалі активніше. Президент Франції Еммануель Макрон припустив можливість розміщення миротворчих підрозділів після завершення інтенсивної фази бойових дій. Очікується, що їх кількість не перевищуватиме кількох тисяч осіб.

Британський прем’єр Кір Стармер також не відкидає участі Лондона в такій операції. За його словами, міжнародна миротворча присутність - чи не єдиний шлях до гарантування безпеки післявоєнної України. Він закликав США приєднатися до зусиль і дати чіткі гарантії безпеки європейським союзникам.

Під час безпекового саміту, що відбувся 2 березня в Лондоні, європейські лідери обговорювали шляхи досягнення сталого миру в Україні. Президент Володимир Зеленський також взяв участь у переговорах. За підсумками зустрічі було домовлено про створення коаліції на чолі з Великою Британією та Францією, яка має координувати реалізацію будь-яких домовленостей про мир.

За даними The Washington Post, серед союзників активно обговорюється можливість розгортання до 30 тисяч миротворців. Передбачається, що вони не будуть дислоковані безпосередньо на лінії фронту, однак у разі нової агресії з боку РФ – зможуть миттєво реагувати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube