Українці можуть змоделювати наслідки ядерного вибуху у спеціальному застосунку: як ним користуватися

Читать на русском

Автор розробки наголошує, що вона призначена лише для приблизного визначення небезпеки

Читать на русском
Українці можуть змоделювати наслідки ядерного вибуху у спеціальному застосунку: як ним користуватися

Автор розробки наголошує, що вона призначена лише для приблизного визначення небезпеки

Український розробник створив новий застосунок NuclearSimulation, що дозволяє приблизно оцінити ризики від ядерного вибуху у тій чи іншій місцевості. Наразі в нього є можливість лише спрогнозувати удар по землі чи на висоті до 500 метрів. Автор новинки наголошує, що додаток не варто використовувати, якщо від точності розрахунків можуть залежати людські життя – це лише приблизні показники. 

Front-end Developer Віктор Кржемінський розповів про свій новий застосунок виданню dev.ua. Мета автора – допомогти фахівцям з цивільного захисту та громадянам нашої країни оперативно визначити приблизні небезпеки, що можуть виникнути від застосування ядерної зброї. 

«Хочу зауважити, що це спрощена модель вибуху, яка розглядає тільки наземний вибух та вибух у повітрі на висоті 500 метрів. Його не слід використовувати для аварійного планування або реагування на надзвичайні ситуації, коли на карту можуть бути поставлені життя та здоров’я. Це не ідеальне моделювання», — каже Кржемінський.

Скористатися новою розробкою ви можете за цим посиланням. Під час створення застосунку автор використовував матеріали з Alex Wellerstein.

Як моделювати вибух

Моделювання вимагає чималої кількості даних. Щоправда, приклад для частини з них ви можете знайти хоч в прогнозі погоди. Вказати потрібно: 

  • потужність вибуху;
  • вид вибуху;
  • швидкість вітру; 
  • напрямок вітру.


Для коректної роботи потрібно заповнити всі поля в графі «вихідні дані». Далі тисніть «Змоделювати вибух». Далі в розділі «Уражаючі фактори ядерного вибуху» нам покажуть розрахункові дані щодо ударної хвилі, світлового випромінювання, проникаючої радіації та зараження місцевості в цілому. 

Далі на нас чекає робота з картою. Потрібно обрати місце на карті, де моделюється вибух. Вам будуть продемонстровані всі вражаючі фактори одразу, але зайві для вас дані можна відключити в правому верхньому кутку мапи. Також є інструменти  Polyline та Polygon, якими можна користуватися для визначення відстані та площі.

Ядерні погрози рф

Наразі питання ядерної безпеки стоїть дуже гостро. Збожеволівший російський бункерний дід все частіше згадує про ядерну зброю, не маючи вже жодних інших важелів для світу. Також не зникла небезпека і для Запорізької АЕС, яку рашисти перетворили на свою базу.

Проте, навіть таке створіння, як путін, має розуміти наслідки використання ядерної зброї. Перш за все, може зачепити і російських солдат, хоча на них там усім начхати. Далі росіянам можна сміливо очікувати ядерний удар у відповідь, як тільки путін спробує запустити таку ракету. Також будь-який ядерний ешелон НАТО пообіцяли ліквідувати ще на стадії транспортування снарядів. Проте, не важливо, наскільки велика небезпека – готовими потрібно бути до будь-чого. 

Нагадаємо, скільки потрібно часу та людей для ядерного удару: детальний аналіз.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.