Україна запроваджує новий механізм експорту зерна для п'яти сусідніх країн Євросоюзу: що відомо

Київ по-новому верифікуватиме чотири види аграрної продукції

Денис Шмигаль - зернова криза
Про нововведення заявив Денис Шмигаль

Київ запроваджує новий механізм верифікації та погодження експорту аграрної продукції до Болгарії, Румунії, Угорщини, Польщі та Словаччини. Про це у вівторок, 26 вересня, заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Механізм включено до запропонованого Україною плану подолання зернової кризи, який підтримала Єврокомісія.

У своєму телеграм-каналі глава уряду зазначив, що механізм стосуватиметься верифікації та авторизації чотирьох видів аграрної продукції. Він зазначив, що 28 вересня відбудеться зустріч координаційної платформи з питань експорту і транзиту, на якій планується фіналізувати пропорції.

Чотири країни опрацювали український план, озвучили свої зауваження і пропозиції до нього, розповів прем'єр. Категорично проти плану наразі виступає одна країна. Шмигаль вважає, що позиція цієї держави, найменування якої не називається, не має логічних та економічних обґрунтувань.

 "Сьогодні підписуємо постанову про впровадження механізму верифікації та узгодження 4 груп українського аграрного експорту для п'яти сусідніх країн. Уже готуємо до підписання документи з Румунією та Болгарією. Ці країни не порушували торговельні правила Євросоюзу та Угоду про асоціацію і не запроваджували односторонніх обмежень", - наголосив він.

 Скасування на заборону імпорту українського зерна

15 вересня Єврокомісія ухвалила рішення про скасування мораторію на імпорт українського зерна, який в односторонньому порядку ввели Словаччина, Польща, Угорщина, Болгарія та Румунія. Після рішення Брюсселя Словаччина, Польща та Угорщина продовжили обмеження в односторонньому порядку. У відповідь на це Київ запропонував свій план врегулювання конфлікту.

Через зернову кризу помітно зіпсувалися відносини України з Польщею. Київ і Варшава періодично обмінюються різкими заявами. Від підтримки України та біженців Варшава не збирається відмовлятися, проте в питаннях євроінтеграції вона здатна чинити тиск для вирішення аграрної проблеми на її користь. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube