У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Наявна система в енергомережі забезпечує профіцит, який дозволяє відправляти частину енергії за кордон
Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що Україна може відновити експорт електроенергії в Європу завдяки достатній генерації енергії. Завдяки цьому Україна зможе отримувати щомісяця близько 70 млн доларів. Купувати нашу енергію вже готові європейські країни.
Герман Галущенко розповів про плани на експорт в ефірі телемарафону. За його словами, експорт енергії дійсно можливий, оскільки в мережі вже зафіксований профіцит. Наразі Україна просто втрачає надлишок енергії, а на ньому можна заробити.
“Ми пройшли найскладнішу зиму за всю історію нашої держави. З потеплінням зменшилося споживання електроенергії в системі. Відповідно є резерви в генерації, питання відкриття експорту сьогодні у нас на столі, вже розглядається. Залежно від обсягу, який буде експортуватися, це можна оцінювати близько 70 млн дол. щомісяця”, – заявив міністр енергетики.
Він додав, що гроші допоможуть відбудувати знищену інфраструктуру країни. Водночас, обсяг експорту буде залежити від часу доби. У разі виникнення дефіциту – експорт припинятимуть. Зараз ми можемо продавати до 400 мегаватів.
Водночас, експортувати планують не весь надлишок енергії. Усе для того, аби в наших споживачів залишався резерв.
“На сьогодні є можливість експортувати ще більші обсяги. Зацікавлена вся Європа. Ми вже експортували до 10 жовтня до багатьох країн — Румунія, Польща, Молдова. Але коли почалися масовані обстріли, 11 жовтня ми змушені були закрити експорт. Удвічі українська електроенергія дешевша від європейської. Очевидна вигода для нас — отримання додаткових фінансів для нашої енергосистеми”, – додав Галущенко.
Він також зазначив, що це важливо і для Європи. Чим більше вони зможуть отримати нашого ресурсу, тим менше будуть витрачати газу та вугілля. Водночас, ми використаємо кошти з експорту і для підготовки до наступної зими.
У березні Україні вдалося скоротити імпорт електроенергії на 95% у порівнянні з лютим. Загалом ми закупили близько 7 тисяч МВт/год. Ресурс нам постачали зі Словаччини та Молдови. Імпорт все ще залишається, але на незначному рівні.
Водночас, 1 квітня в Україні заявили про наявність всіх необхідних потужностей, аби в регіонах обійшлося майже без відключень. Проте, в одній області зберігається ризик введення графіків. Мова йде про Житомирський регіон – там проводяться ремонти мережевої інфраструктури.
Нагадаємо, що ймовірність ракетного удару росії зростає - Гуменюк назвала причини.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.