Рютте прибув у США: генсек НАТО закликатиме не змушувати Україну до миру на умовах РФ

Рютте використає зустрічі з помічниками Трампа, щоб довести, що несправедливий мир посилить загрозу з боку РФ для Європи

Рютте у США
Рютте приїхав у США. Колаж: Інформатор, Getty Images

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте прибув з робочим візитом у США. Він збирається зустрітися із радниками президента Дональда Трампа. І закликатиме їх не змушувати Україну прийняти мирну угоду на умовах Росії. 

Про це пише Financial Times із посиланням на трьох неназваних співрозмовників, обізнаних з цим питанням. За словами журналістів, Білий дім посилює тиск на Київ, щоб той визнав де-факто зміну своїх кордонів.

Рютте використає зустріч з представники адміністрації США, щоб довести, що несправедливе мирне врегулювання, яке "заспокоїть" російського диктатора Володимира Путіна, лише посилить загрозу з боку РФ для Європи. Зокрема, він має поговорити з міністром оборони США Пітом Гегсетом, держсекретарем Марко Рубіо та радником з національної безпеки Майклом Волцом.

Журналісти зазначають, що поїздка генсека НАТО відбувається тоді, коли прагнення Трампа до швидкої мирної угоди в Україні загрожує вбити клин між США та європейськими союзниками Києва. Крім того, візит зосереджений на підготовці до червневого саміту лідерів НАТО. 

"Ключове повідомлення полягає в тому, щоб дати американцям зрозуміти, що поставлено на карту", - скзаав виданню один із дипломатів НАТО.

Вимоги США про поступки

Президент США Дональд Трамп розкритикував Володимира Зеленського за його заяви про те, що Україна не визнає російського контролю над Кримом. Він заявив, що питання півострова нині не є предметом обговорення. І це, за його словами, шкодить переговорам з Росією.

"Зеленський вихваляється на першій шпальті The Wall Street Journal, що "Україна юридично не визнає окупацію Криму. Тут нема про що говорити". Ця заява дуже шкодить мирним переговорам з Росією, оскільки Крим був втрачений багато років тому під егідою президента Барака Хусейна Обами і навіть не є предметом обговорення. Ніхто не просить Зеленського визнати Крим російською територією, але якщо він хоче Крим, чому вони не боролися за нього одинадцять років тому, коли його було передано Росії без жодного пострілу?", - зауважив Трамп.

Після цього Зеленський відповів на коментарі свого американського колеги Дональда Трампа стосовно Криму. Він перепостив заяву ексдержсекретаря Майка Помпео про "відмову визнання вимог Кремля" щодо півострова. І цю декларацію підписали у 2018 році - за попередньої каденції Трампа.

Також Washington Post написало, що мирні переговори у Лондоні, які мали відбутися 23 квітня, були сме зірвані. Європейські дипломати припинили переговори на високому рівні після того, як високопоставлені дипломати США, зокрема, держсекретар Марко Рубіо, скасували свій візит до британської столиці. Сталося це через те, що Вашингтон та Київ не дійшли згоди щодо контролю над українськими територіями.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube