Блокада польсько-українського кордону: Дональд Туск назвав дату і місце зустрічі урядів для вирішення проблеми

Читать на русском

Уряди Польщі та України таки не зустрінуться на самому кордоні, аби розв'язати проблему блокади

Читать на русском
Денис Шмигаль і Дональд Туск
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск оголосив 28 березня датою зустрічі для вирішення проблеми блокування кордону

Уряди Польщі та України таки не зустрінуться на самому кордоні, аби розв'язати проблему блокади

Представники урядів Польщі та України планують зібратися у Варшаві з метою вирішення складної ситуації, пов'язаної із блокуванням кордону між країнами. Зустріч відбудеться 28 березня. Президент Польщі, Анджей Дуда, в свою чергу, підтримав ідею зустрічі урядів обох країн з представниками Європейської комісії для вирішення складної ситуації на кордоні.

Як заявив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск під час пресконференції, потрібно ухвалювати рішення щодо взаємин з сусідами. Також важливо зважати на спільні позиції та внутрішню ситуацію на кордоні у зв'язку з протестами фермерів.

"Я хотів би, щоб усі усвідомлювали, в який історичний момент ми повинні приймати рішення (йдеться про другі роковини від початку повномасштабного вторгнення рф - ред.), коли ми говоримо про наші стосунки з сусідами, нашу позицію, а також внутрішню ситуацію, ситуацію на кордоні з Україною, фермерів, протестів. Мусимо знайти спільне розвʼязання, щоб зберегти інтереси польських фермерів", - сказав Туск.

Раніше президент України, Володимир Зеленський, звернувся до партнерів у Європі, зокрема до Польщі, щодо складної ситуації на кордоні між двома країнами. Він закликав український уряд протягом найближчого часу, до 24 лютого, бути присутнім на кордоні. Зеленський також запросив польських лідерів підтримати цей діалог та запросив представника Єврокомісії взяти участь у зустрічі.

Візит Туска до Києва

Нагадаємо, що голова польського уряду, Дональд Туск, здійснив візит до Києва 22 січня, де зустрівся з українським прем'єр-міністром Денисом Шмигалем та президентом Володимиром Зеленським. Після зустрічі зі Шмигалем Туск оголосив, що міжурядові консультації з Україною розпочнуться у другій половині березня у Варшаві.

Щодо блокади польсько-українського кордону, варто зазначити, що фермери в Польщі розпочали загальнонаціональний протест 9 лютого, який триватиме до 10 березня. Під час перемовин у Міністерстві сільського господарства, президент Національної ради сільськогосподарських палат, Віктор Шмулевич, висловив підтримку фермерів із трьома основними вимогами, серед яких уникнення впровадження "Зеленого договору", заборона імпорту сільськогосподарської продукції з України та підтримка тваринництва.

Станом на ранок 10 лютого польські фермери блокували роботу трьох пунктів пропуску на кордоні з Україною, але протест був припинений в той же день. Однак 12 лютого акції протесту польських фермерів знову розпочалися на деяких пунктах пропуску, що спричинило затримки у руху вантажівок. Також українські перевізники відповіли на дії польських фермерів мирними акціями поблизу деяких пунктів пропуску.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Чи буде високосний 2024-й рік для українців переломним "роком карми", розповідає відома астрологиня Анна Карпєєва. Вона впевнена, що "карма" переслідує людину кожного дня і тому окремо так казати про конкретний рік навряд чи можна. Чого ж варто чекати про цей кризовий високосний рік - дивіться у відео.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.