ДПСУ попереджає про ускладнення на кордоні перед Великоднем: де найбільші черги

Протягом останніх днів пасажиропотік в обох напрямках збільшився на 8 тисяч

Кордон
Українці повертатимуться додому, аби провести великодній час у колі сім'ї

Перед Великоднем, який у більшості країн ЄС припадає на 31 березня, українці масово їдуть додому, щоб провести вихідні з сім'ями. Деякі ж навпаки їдуть в інші країни, зокрема до Польщі. Тому за кілька днів до великодніх свят ситуація на кордоні з Польщею стає складнішою.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба України у телеграм-каналі. Зазначається, що потік людей та транспорту значно збільшується. Тільки протягом останніх днів пасажиропотік в обох напрямках збільшився на 8 тисяч.

Для перетину кордону легковиками та автобусами подорожні найчастіше обирають пункти пропуску "Краківець" та "Шегині". Через це перед цими пунктами пропуску спостерігається накопичення транспорту. Разом з тим прикордонники періодично фіксують черги також на в’їзд в Україну.

"Найменша динаміка руху спостерігається у "Смільниці", "Грушеві", "Раві-Руській" та "Угриневі". З метою зменшення часу очікування в чергах рекомендуємо громадянам обирати ці пункти пропуску для перетину кордону. Саме там спостерігають найбільше накопичення транспорту", - повідомляють в ДПСУ.

Ситуація на польсько-українському кордоні

Польські аграрії активно протестують ще з початку лютого. Перелік їхніх претензій та вимог дуже широкий. Зокрема, вони виступають проти набору ініціатив Єврокомісії, які спрямовані на досягнення кліматичної нейтральності в Європі до 2050 року. Також вони активно протистоять імпорту сільськогосподарської продукції з України.

26 березня польські фермери продовжили блокувати рух вантажівок на трьох пунктах пропуску: "Ягодин", "Рава-Руська" та "Угринів". Це призвело до значного збільшення черг з фур, які очікують на виїзд з України. Внаслідок блокування на цих трьох пунктах пропуску загалом застрягли 300 вантажівок, 200 з яких очікують на виїзд з України навпроти "Ягодина". Натомість на пунктах пропуску "Краківець", "Шегині" та "Устилуг", де раніше також були протести, рух вантажівок відновився.

Нагадаємо, з 1 квітня Польща планує зупинити транзит української агропродукції та розширити перелік товарів, на які діють обмеження. Наразі заборонено експортувати до Польщі ріпак, кукурудзу, пшеницю та соняшник. У колах польської влади є різні погляди на проблему, але наразі переважають найрадикальніші заходи - не лише скасування експорту української продукції до ЄС, але й транзиту. Дональд Туск пропонує викупити надлишки зерна, які зберігаються в ЄС, й надіслати його як гуманітарну допомогу до Африки. Проте його лінію наразі не підтримують в уряді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал , щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube