Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Зустріч урядів Польщі та України заплановано на 28 березня у Варшаві
Під час зустрічі урядів Польщі та України, у четвер 28 березня, країни мають підписати протокол розбіжностей. Зустріч у Варшаві буде зосереджена на військових та економічних питаннях. Особливу увагу приділять розбіжностям, що існують між двома польським та українським урядами.
Про це заявив заступник глави МЗС Польщі Анджей Шейна, повідомляє агентство PAP. За його словами, на зустрічі, крім іншого, також обговорюватимуть вступ України до ЄС.
Помилка попереднього уряду - думка, що у відносинах Польщі та України немає протиріч, стверджує заступник глави МЗС.
"Потрібно буде чесно сказати, де ми можемо допомогти, а де потрібно скласти протоколи розбіжностей. Найбільшою помилкою уряду "Права і справедливості" було те, що він обманював польських жінок, поляків і, напевно, самих себе, що не було проблем, наприклад, із сільськогосподарською продукцією", - сказав Шейна.
Він упевнений, що відносини з Україною мають ґрунтуватися на конкретних діях, адже важливо, щоб "відбулася відлига польсько-українських відносин, щира розмова і переговори". Очікується, що на зустрічі у Варшаві домінуватимуть питання безпеки та економіки. Також обговорять деякі історичні питання. Які саме, чиновник не повідомив.
Польські аграрії активно протестують ще з початку лютого. Перелік їхніх претензій та вимог дуже широкий. Зокрема, вони виступають проти набору ініціатив Єврокомісії, які спрямовані на досягнення кліматичної нейтральності в Європі до 2050 року. Також вони активно протистоять імпорту сільськогосподарської продукції з України.
21 лютого Зеленський доручив українському уряду бути на польському кордоні та запросив польську сторону підтримати участь у цій зустрічі. Представники українського уряду на чолі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем у п’ятницю, 23 лютого, прибули на польський кордон для врегулювання питання щодо протестів фермерів, які блокують рух вантажівок. Втім, зустріч з польськими урядовцями не відбулася, адже вони не приїхали.
Нагадаємо, що президент Польщі Дуда відреагував на блокаду українського кордону та заявив, що це "складне питання", але винна у цьому російська агресія проти України. За його словами, те, що зараз відбувається на кордоні, є певним конфліктом інтересів між польськими фермерами, які бояться за своє існування, та виробниками сільськогосподарської продукції в Україні. Влада країни намагається владнати його.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.