“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Дрони можуть також підвезити боєприпаси або продовольство
Окрім безпілотних літальних апаратів Україна веде роботу над наземними рішеннями. Дрони можна використовувати і для інших завдань, серед яких – підвезення боєприпасів або продовольства. Крім того, зараз Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України займається створенням робота для евакуації поранених солдатів з поля бою.
Про це розповіла заступниця глави відомства Ганна Гвоздяр в інтерв'ю “Радіо Свобода”. За її словами, Україна має бути більш розвинена у технологічному плані, ніж рф.
“Ми зараз шукаємо роботизоване рішення, в рамках якого робот міг би хоча б на не дуже велику дистанцію евакуювати пораненого, витягти його з-під шквального вогню, таким чином врятувати медиків”, – зазначила Гвоздяр.
Вона підкреслила, що під час евакуації поранених медики наражають своє життя на небезпеку. Саме тому з часом роботи стануть незамінними помічниками.
“Який у цьому безумовний плюс: там, де немає людини на фронті, і щось виконує своє завдання, людина не може постраждати”, – додала чиновниця.
Напередодні міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін заявив, що щомісяця Україна виробляє десятки "українських шахедів" - дронів, які є аналогами однойменних іранських БПЛА. Станом на зараз держава вже вийшла на серійне виготовлення цієї продукції. Займається цим неназваний державний завод.
Також ще раніше держава запустила проєкт "армія дронів". В його рамках планується масове виготовлення БПЛА, а паралельно з цим - навчання майбутніх операторів. За французькою ліцензією окремий різновид бойових безпілотників вже виготовляє "Антонов". Тож, як ми бачимо, робота в цьому напрямку ведеться активна.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.