Україна у 2019-2023 роках купила 4,9% зброї від загальної кількості у світі
Україна за підсумками 2019-2023 років посіла четверте місце у світі за обсягами імпорту озброєнь. При цьому перше в Європі. Доля України у загальносвітовому об'ємі імпортованої зброї становить 4,9%.
Про це йдеться у щорічній доповіді Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI), який опублікували 17 червня. Зазначається, що Україну за кількістю купленої зброї обігнали тільки Індія (9,8% від світового об'єму), Саудівська Аравія (8,4%) та Катар (7,6%).
Згідно з доповіддю SIPRI, світові військові витрати зросли на 6,8% і перевищили 2,4 трильйона доларів. Найбільше грошей на оборону витрачають США - 916 мільярдів доларів за підсумками 2019-2023 років. Це втричі більше, ніж витрати Китаю, який посідає друге місце за загальним обсягом після США. А у Європі оборонні витрати через війну в Україні наростили 39 із 43 країн Європи.
Також інститут порахував, що станом на січень 2024 року загальносвітовий запас ядерної зброї становить приблизно 12 121 боєголовку. Близько 9 585 із них перебували на військових складах для потенційного використання.
Близько 2 100 з розгорнутих ядерних боєголовок перебували в стані підвищеної бойової готовності на балістичних ракетах. Практично всі вони належать Росії або США, які володіють 90% ядерного арсеналу у світі.
12 червня в Брюсселі перед зустріччю міністрів оборони країн НАТО генсек Альянсу Єнс Столтенберг заявив, що НАТО може зобов'язати своїх членів надавати зброю Україні. Він зазначив, що сподівається, що союзники зобов’яжуться щороку надавати Києву допомогу на 40 млрд євро.
А 10 червня в Україні запрацював перший спільний проєкт української державної компанії "Укроборонпром" та німецького концерну Rheinmetall - цех з ремонту та виробництва бронетехніки. Наразі відкриття нового цеху дозволить швидше ремонтувати іноземну техніку. Водночас у перспективі в цеху вироблятимуть нові зразки броньованої техніки.
Нагадаємо, Китай нарощує ядерні озброєння швидше, ніж будь-хто на планеті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.