Україна скоротила імпорт електроенергії в жовтні на 58%

Загалом обсяг імпорту електроенергії скоротився за усіма напрямами

Укренерго
У жовтні 2024 року імпорт електроенергії скоротився до 181 тисячі МВт-год

Імпорт електроенергії у жовтні 2024 року скоротився на 58% - до 181 тисячі МВт-год. Найбільше електроенергії поставили з Угорщини, 32,8% від загального обсягу, на другому місці Словаччина, 25,4%, а на третьому – Румунія, 24,8%. Про це свідчать дані моніторингу ExPro Electricity. 

Загалом обсяг імпорту електроенергії скоротився за усіма напрямами – найбільше, з Польщі, на 77%. У порівнянні з жовтнем 2023 року, імпорт електроенергії до України зріс у 9,5 раза.

 У жовтні 2024 р. імпорт електроенергії скоротився на 58%
Імпорт електроенергії у жовтні 2024 року скоротився на 58%

"У жовтні 2024 року імпорт електроенергії скоротився на 58% - до 181 тисячі МВт-год. Найбільше електроенергії було поставлено з Угорщини, 32,8% від загального обсягу. На другому місці Словаччина, 25,4%, а на третьому – Румунія, 24,8%. Загалом, обсяг імпорту електроенергії скоротився за усіма напрямами – найбільше, з Польщі, на 77%. У порівнянні з жовтнем 2023 р., імпорт електроенергії до України зріс у 9,5 раза", - йдеться у повідомленні. 

Варто додати, що за даними Укренерго, 4 листопада імпорт електроенергії відбуватиметься протягом доби з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 4 004 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 480 МВт.

Існуючі прайс - кепи можуть стати бар'єром при імпорті електроенергії з ЄС

Граничні ціни на ринку електроенергії (прайс - кепи) можуть стати серйозними перешкодами при імпорті електроенергії з Європи. Про це заявив голова ради Української асоціації відновлюваної енергетики Станіслав Ігнатьєв, передає видання "РБК-Україна". За його словами, ці обмеження часто нижчі за ціни на європейських гуртових ринках, що робить імпорт економічно недоцільним.

"Є так звані прайс-кепи, тобто верхня гранична вартість електроенергії. І ось наразі ми дорогу електричну енергію з Польщі не завжди закуповуємо, бо є на спотових ринках, гуртових ринках електроенергії іноді гуртова вартість електроенергії вища, ніж максимальні прайс-кепи в Україні на закуповування", - пояснив Ігнатьєв.

За словами експерта, українським трейдерам може бути економічно недоцільно закуповувати електроенергію в Європі.

"У нас є і державний трейдер, є в більшості приватні трейдери, тому зараз це змінюється для того, щоб ми могли закуповувати електричну енергію. Але нагадаю, що електроенергія в Європі на гуртових ринках в рази дорожча ніж електроенергія в Україні", - додав Ігнатьєв.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube