«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Триває робота над наступними обмінами
У четвер, 24 листопада, відбувся черговий обмін військовополоненими між Україною та росією. Додому повернули 50 українських воїнів. Серед звільнених — офіцери, сержанти та рядові.
Про це повідомив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак. Це 20 нацгвардійців, 12 хлопців з Військово-морських сил України, 10 бійців Збройних сил України, 6 - Державної прикордонної служби України, 2 з територіальної оборони.
"Важливо, що нам вдалося повернути 19 оборонців Маріуполя, 12 з яких були евакуйовані з "Азовсталі", а також 15 полонених з ЧАЕС та 7 з острова Зміїний. Продовжуємо працювати над звільненням з полону всіх наших людей", - сказав Єрмак.
Як зазначили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, за військовими спеціальностями це сапери, водії, медики, зв’язківці, стрільці та інші. Щонайменше дев’ять з визволених мають поранення. Найстаршому зі звільнених захисників виповнилося 44 роки, наймолодшому — 19. Звільнені з полону українські захисники представляють:
За словами Уповноваженого Верховної ради України з прав людини Дмитра Лубінця, кожен звільнений отримає необхідну медичну допомогу, матиме змогу відновити всі документи та банківські картки, а також пройде реабілітацію. Він зазначив, що вперше два дні поспіль відбувається звільнення наших громадян з полону.
"Знаємо, як для кожної родини важливо повернути свого сина, батька, чоловіка, брата, друга на рідну землю. І ми наполегливо працюємо над цим. Ворог лишається таким же — цинічним, жорстоким та складним... Робимо все можливе, аби якнайшвидше повернути наших людей додому. Робота триває", - сказав Лубінець.
23 листопада, відбувся обмін військовополоненими між Україною та росією. Додому повернули 36 наших людей — одного цивільного і 35 військових. Загалом вдалося звільнити 22 нацгвардійців, 8 прикордонників, 4 бійців ВМС, одного хлопця із ЗСУ. У звільненого цивільного, на жаль, ампутована нога. Серед визволених — представники ЗСУ, Нацгвардії, прикордонники, ВМС та цивільна особа. Усі звільнені — чоловіки, переважна більшість — рядові та сержанти. Також вдалося повернути медиків, водіїв та музиканта оркестру морської піхоти 36-ї окремої бригади. Звільнені з полону захисники представляють 28-му ОМБр, Донецький прикордонний загін, 1-ий окремий батальйон морпіхів, 23-тю окрему бригаду ОГП "Хортиця", 36-ту окрему бригаду морської піхоти, Керченський загін морської охорони, 12-ту бригаду оперативного призначення, 9-ий полк оперативного призначення, Навчальний центр прикордонної служби, 25-ту окрему бригаду охорони громадського порядку НГУ.
Нагадаємо, ЄСПЛ зобов'язав росію забезпечити права українських військовополонених. Крім того, Україна має достатню кількість полонених для обміну з росією.
Також Інформатор писав, для чого рф поширює міфи про "українських нацистів" та страшилки про "Aзов".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.