Україна повернула з полону ще пів сотні наших захисників

Читать на русском

Серед звільнених є «Азовці»

Читать на русском
Україна повернула з полону ще пів сотні наших захисників
Наші вдома!

Серед звільнених є «Азовці»

В суботу, 29 жовтня, Україна та росія провели черговий обмін полоненими. Вдалося звільнити ще 52 наших військових. Серед них — 10 бійців Нацгвардії, 2 «Азовця», 8 прикордонників, 18 воїнів з ВМС, 9 бійців тероборони, 3 воїни ЗСУ та 2 цивільних.

Про це повідомив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак. За його словами, серед звільнених є офіцери, медики, сержанти та солдати.

«Додому повертаються захисники «Азовсталі», оборонці Маріуполя та люди, які рятували життя. Нам вдалося обміняти начальника хірургічного відділення військового шпиталю Маріуполя, який був на «Азовсталі» і молодого військового хірурга 65-го військового мобільного шпиталю. Ми повертаємо морпіха, дружина якого нещодавно вийшла з полону та добровольця з Маріуполя із символічним прізвищем «Москва», а ще моряка з острова Зміїний. Також будуть вдома деякі військові, взяті в полон у Чорнобильській зоні», - розповів Єрмак.

Що відомо про обміни полоненими

З початку повномасштабного вторгнення здійснили вже 29 обмінів. В рамках яких звільнено 1030 людей (серед них 101 цивільний). Перемовини щодо повернення наших військовополонених додому тривають постійно. 

Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. За її словами, останні кілька тижнів стали знаковими у питанні обмінів військовополоненими. Звільнені з полону українські військовослужбовці проходять лікування та реабілітацію у державних лікарнях й безкоштовно отримують повний спектр необхідних медичних послуг. 

Родичів закликають довіряти інформації про близьких лише державним уповноваженим інституціям, а саме: Координаційному штабу з питань поводження з військовополоненими, який об’єднує в собі понад 10 державних установ та організацій. Оприлюднення у соціальних мережах персональних даних військовополонених та безвісти зниклих може зашкодити їх безпеці та ускладнити процес перемовин щодо обміну. Прийом родичів військовополонених та безвісти зниклих здійснюється у приймальні за адресою: Київ, вулиця Спаська 37. Також за телефонами можна отримати юридичну, психологічну допомогу та необхідну інформацію - (095) 412 74 24, (044) 425 12 09. 

Нагадаємо, ЄСПЛ зобов'язав росію забезпечити права українських військовополонених. Крім того, Україна має достатню кількість полонених для обміну з росією.

Також Інформатор писав, для чого рф поширює міфи про "українських нацистів" та страшилки про "Aзов".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.