“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Один із захисників загалом пробув у полоні майже чотири роки
У суботу, 6 травня, відбувся черговий обмін полоненими. Україна повернула ще 45 людей, які пройшли пекло російського полону. Серед звільнених - три жінки.
Про це повідомив Андрій Єрмак, керівник Офісу президента України.
"Ми повертаємо додому 45 наших людей. Це 42 захисники та троє захисниць "Азовсталі". Всі вони - нацгвардійці з підрозділу, створеному 9 років тому на азовських берегах. 35 рядових і сержантів, 10 офіцерів", - написав він.
Єрмак розповів, що серед звільнених є воїни, які одружилися під час оборони Маріуполя, на "Азовсталі", під час запеклих боїв.
Також є наш воїн, який до широкомасштабного вторгнення був у полоні росіян протягом 2,5 років, куди потрапив під час Широкинської операції. Згодом він був звільнений з полону, але одразу повернувся в підрозділ. Повторно потрапив у полон на "Азовсталі". І сьогодні цей чоловік, який загалом пробув у полоні майже чотири роки, повертається додому.
"Українці - наша найбільша цінність. Продовжуємо виконання завдання Президента Володимира Зеленського «звільнити всіх наших людей» разом з Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими", - наголосив Андрій Єрмак.
У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими додали, що сьогодні визволили, зокрема, учасника "вертолітної" місії ГУР МО з евакуації поранених з "Азовсталі".
"Евакуаційний гелікоптер, в якому він перебував, було збито, але воїн зумів вижити. Важко пораненому, йому погрожували так званим "судом". Тепер військовослужбовець пройде курс лікування та реабілітації", - розповіли у штабі.
Окрім того, до України повернувся ветеран афганської війни, 56-річний головний сержант, який отримав поранення на Майдані, пройшов АТО, ООС та відбивав повномасштабну агресію рашистського ворога.
За словами голови української розвідки Кирила Буданова, Україна веде перемовини з росією щодо обміну полоненими у форматі "всіх на всіх". Він запевняє, що сторони наближаються до таких домовленостей. Уже вдалося повернути додому більше ніж 2 200 людей.
Водночас омбудсмен Дмитро Лубінець неодноразово заявляв, що Київ пропонував Москві безліч разів провести обмін "всіх на всіх". Але у путіна щоразу відкидають такі пропозиції. За офіційною статистикою, у полоні зараз перебувають понад 2 500 людей. З огляду на те, що 15 тисяч українців зникли безвісти, полонених може бути набагато більше, вважає Дмитро Лубінець.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.