“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Обмін проводили в останні дні в декілька етапів
На Великдень додому повернулися 130 військових, поліцейських, моряків, прикордонників. Масштабний обмін вдалося провести в декілька етапів, і 16 квітня вони вже змогли потрапити до рідних. Робота з повернення всіх українців продовжується.
Про повернення додому наших захисників розповів керівник Офісу президента України Андрій Єрмак. За його даними, усього додому під час масштабного обміну відправилися 130 наших людей.
“Військові, прикордонники, нацгвардійці, моряки, співробітники ДССТ… Рядові і сержанти, які потрапляли в полон на Бахмутському, Соледарському, Запорізькому, Херсонському напрямках. Наші люди повертаються додому”, – написав Єрмак.
Він додав, що Великдень символізує надію, і саме її відчували рідні наших полонених. Завдяки плідній роботі вдалося повернути за декілька днів одразу 130 полонених. Робота продовжується, аби всі українці змогли опинитися на рідній землі.
Координаційний штаб з питань поводження військовополоненими також опублікував відео з обміну. Як зазначили в штабі, 10 квітня вдалося повернути додому сотню наших людей, а просто на Великдень – ще 130. Кадри на записі об’єднують відео з обох днів.
На відео можна побачити не тільки реакцію наших військових на повернення. На камери потрапив і сам процес обміну. На кадрах зафіксували, як колони полонених з обох боків розминаються на дорозі, і полонені направляють до своїх. Наші воїни вже на рідній землі, і висловлюють радість того, що змогли пережити російський полон та нарешті дістатися додому.
Під час згаданого обміну 10 квітня Україна повернула додому військовополонених, серед яких були й оборонці Маріуполя та Гостомеля. Вдалося обміняти сотню захисників та захисниць. Андрій Єрмак тоді зазначив, що обмін був непростий, але вдалося його провести та повернути наших людей додому.
На початку березня вдалося провести інший масштабний обмін. Тоді додому змогли повернутися 126 захисників та 4 захисниці. Серед звільнених 87 захисників Маріуполя, 71 з яких тримали оборону на “Азовсталі”. Також 35 людей боронили Бахмут та Соледар, потрапивши при цьому в полон, і тепер можуть знову відчути свободу.
Нагадаємо, що у ніч на Великдень росіяни здійснили масовану атаку на Запорізьку область, влучили в церкву.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.