Україна почала збивати менше “Шахедів”, кажуть аналітики - у чому причина

Читать на русском

Ефективність ППО знизилася протягом останніх 10 тижнів

Читать на русском
Ефективність ППО
Україна збиває менше “Шахедів”. Колаж: Інформатор

Ефективність ППО знизилася протягом останніх 10 тижнів

Ефективність української протиповітряної оборони знизилася. Зокрема, захисники неба наразі збивають на 33% менше дронів “Шахед”. Такі зміни фіксують протягом останніх 10 тижнів.

Про це повідомляє аналітичний Telegram-канал UA War Infographics. Відомо, що ще в грудні 2023-го ефективність роботи ППО по безпілотниках становила щонайменше 90%.

Втім, вже у січні 2024-го показники впали і ефективність вже становить близько 60%. Серед причин аналітики називають наступні:

  • при збитті одного БПЛА інші змінюють курс,
  • проведення росіянами додаткової розвідки розташування української ППО,
  • поява "Шахедів" з реактивним двигуном, які летять швидше (не 180-220 км\год, а 450-600 км од),
  • теплові пастки на ракетах, які летять разом з БПЛА,
  • нічне маскування (фарбування безпілотників в чорний колір або покриття карбонатом).

“Росіяни пристосовуються і йдуть на хитрощі, краще маскують дрони, перевантажують ППО тощо. Тому не нехтуйте тривогою при загрозі БПЛА, небезпека більша, ніж раніше”, – наголосили у повідомленні.

Українська ППО

Під час однієї з останніх російських атак у ніч проти 8 лютого Силам ППО вдалося збити 11 повітряних цілей. Всього ж їх в нашому небі було 17. А минулої ночі оборонці неба збили 21 з 31 “Шахеда”.

У The New York Times з посиланням на американських посадовців заявили, що без нових постачань західної допомоги в України залишається невеликий запас снарядів для протиповітряної оборони. Зокрема, ракет для перехоплення ворожих цілей вистачить до березня 2024 року. Вони закінчаться у випадку, якщо Захід не продовжить допомогу.

Втім, речник Пентагону Патрік Райдер повідомив, що США продовжують надавати Україні озброєння для системи протиповітряної оборони (ППО). Він зазначив, що деякі засоби, включаючи ракети, постачатимуть в межах програми USAI.

Нагадаємо, що зупинити незаконне будівництво можливо, і навіть не так складно, як думає більшість: про досвід боротьби з хижацькою забудовою розповідає членкиня Нацкомітету Міжнародної ради з питань пам’яток та визначних місць (ІКОМОС) Ольга Рутковська.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.