«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Латвія стала третьою країною серед близьких партнерів України
Президент України Володимир Зеленський під час робочої поїздки до Луганської області в суботу, 8 травня, провів відеоконференцію з президентом Латвійської Республіки Егілсом Левітсом. За результатами бесіди глави держав підписали спільну Декларацію про європейську перспективу України.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу Офісу Президента.
Президент України привітав латвійського колегу з Днем відновлення незалежності Латвійської Республіки, який відзначався 4 травня і подякував за підтримку України, починаючи з 2014 року.
Лідери обговорили кроки, які здійснюють уряди двох держав для подолання наслідків пандемії COVID-19. Поговорили також про хід імунізації, прийшовши до спільного знаменника про важливість забезпечення доступу до вакцини для країн-партнерів ЄС.
Окремо президенти обговорили загострення ситуації у тимчасово окупованому Криму. Вони наголосили на важливості початку Кримської платформи як механізму для деокупації Криму та захисту прав людей, що проживають на півострові.
Латвійський президент підтвердив свою участь у саміті Кримської платформи в Києві 23 серпня цього року.
«Кримська платформа - це дуже важлива ініціатива України, її мета - не дозволити міжнародному співтовариству забути про проблему Криму. Я на сто відсотків впевнений, що Україна зможе повернути Крим, і думаю, що «Кримська платформа» - дуже важливий політичний інструмент для цього», - зазначив він.
Поговорили і про торгово-економічне співробітництво для виходу на докризові показники. За результатами такої розмови підписали спільну Декларацію про європейську перспективу України.
Документ вітає значний прогрес, досягнутий в реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, стверджує необхідність стратегічного перегляду ініціативи «Східне партнерство», підтримує євроінтеграцію нашої країни.
Президенти також відмітили намір України подати заявку на членство у ЄС в майбутньому і погодилися, що Латвійська Республіка підтримає Україну, коли наша держава буде готова до цього кроку.
Нагадаємо, Латвія стала третьою державою, з якою підписаний такий документ. З Литвою та Польщею відповідні декларації Україна уклала в березні і травні цьогоріч.
Раніше Інформатор повідомляв, що Зеленський в Польщі закликав якнайшвидше прийняти Україну до ЄС.
Також повідомлялося, Литва запропонує НАТО надати Україні план дій щодо членства в Альянсі.