Україна підписала з Латвією декларацію про європейську перспективу нашої країни

Читать на русском

Латвія стала третьою країною серед близьких партнерів України

Читать на русском
Україна підписала з Латвією декларацію про європейську перспективу нашої країни

Латвія стала третьою країною серед близьких партнерів України

Президент України Володимир Зеленський під час робочої поїздки до Луганської області в суботу, 8 травня, провів відеоконференцію з президентом Латвійської Республіки Егілсом Левітсом. За результатами бесіди глави держав підписали спільну Декларацію про європейську перспективу України.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу Офісу Президента.   

Президент України привітав латвійського колегу з Днем відновлення незалежності Латвійської Республіки, який відзначався 4 травня і подякував за підтримку України, починаючи з 2014 року. 

Лідери обговорили кроки, які здійснюють уряди двох держав для подолання наслідків пандемії COVID-19. Поговорили також про хід імунізації, прийшовши до спільного знаменника про важливість забезпечення доступу до вакцини для країн-партнерів ЄС.

Окремо президенти обговорили загострення ситуації у тимчасово окупованому Криму. Вони наголосили на важливості початку Кримської платформи як механізму для деокупації Криму та захисту прав людей, що проживають на півострові.

Латвійський президент підтвердив свою участь у  саміті Кримської платформи в Києві 23 серпня цього року.

«Кримська платформа - це дуже важлива ініціатива України, її мета - не дозволити міжнародному співтовариству забути про проблему Криму. Я на сто відсотків впевнений, що Україна зможе повернути Крим, і думаю, що «Кримська платформа» - дуже важливий політичний інструмент для цього», - зазначив він.

Поговорили і про торгово-економічне співробітництво для виходу на докризові показники. За результатами такої розмови підписали спільну Декларацію про європейську перспективу України.

Документ вітає значний прогрес, досягнутий в реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, стверджує необхідність стратегічного перегляду ініціативи «Східне партнерство», підтримує євроінтеграцію нашої країни.

Президенти також відмітили намір України подати заявку на членство у ЄС в майбутньому і погодилися, що Латвійська Республіка підтримає Україну, коли наша держава буде готова до цього кроку.

Нагадаємо, Латвія стала третьою державою, з якою підписаний такий документ. З Литвою та Польщею відповідні декларації Україна уклала в березні і травні цьогоріч.

Раніше Інформатор повідомляв, що Зеленський в Польщі закликав якнайшвидше прийняти Україну до ЄС.

Також повідомлялося, Литва запропонує НАТО надати Україні план дій щодо членства в Альянсі.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.