Україна пережила зиму. Ігнат розповів, куди окупанти спрямують свої ракети тепер

Основний стратегічний запас новітніх крилатих і балістичних ракет у рашистів вичерпується

Небезпека
Окупанти мають пріоритетні цілі для ракетних атак

Зима закінчилася, росії не вдалося знищити ракетами нашу енергетичну інфраструктуру. Однак це не привід розслаблятися. Адже тепер ворог може обстрілювати все, що завгодно. 

Про це в інтерв'ю "24 каналу" розповів речник Повітряних Сил ЗСУ, полковник Юрій Ігнат. Він радить українцям дотримуватись рекомендацій з безпеки. 

"Можуть все, що завгодно обстрілювати. У них є пріоритетні цілі – урядові будівлі, будівлі Збройних Сил і Міністерства оборони. Тобто, як вони там називають їх, "центри прінятія рішеній". Також транспортна інфраструктура, гідротехнічні споруди, очисні споруди. Все, що може принести горе людям й екологічну катастрофу. Ну і, як бачимо, по наслідках 9 березня, ворог не полишає спроб атакувати наш енергетичний сектор. Урядові будівлі – це не лише столиця, адже ми пам'ятаємо про Харківську та Миколаївську ОВА. Тому очікувати від них можна будь-чого. Треба просто бути готовим і нищити все, що летить на нас. А людям дотримуватись рекомендацій з безпеки", - зазначив Ігнат.  

Він наголосив, що хоч виробництво триває, основний стратегічний запас новітніх крилатих і балістичних ракет вичерпується. Йдеться про Х-101, "Калібр", "Іскандер-М", "Кинджал". Це зброя, яка може летіти далеко й влучати у радіусі 10 – 20 метрів. Це високоточна далекобійна зброя.  

Які типи ракет збиває Україна і що досі не може знешкодити 

За всіма нормами – і міжнародними, і нашими, якщо навіть збито 30% крилатих ракет – робота ППО вже вважається успішною. Важливо, якими ракетами атакують.

"Ми можемо назвати типи ракет, які здатні збивати, та які ні. Ми можемо збивати типи крилатих ракет, чиї тактико-технічні характеристики дозволяють їх збивати комплексами, які є у нас на озброєнні. Основні комплекси, які в нас на озброєнні: Бук-М1 та С-300. Це зенітні керовані ракети, які можуть збивати як літаки, так і крилаті ракети", - пояснив Ігнат. 

Які ракети ми можемо збивати:

  • "Калібр" (3М14) – крилата ракета морського базування (якою ворог атакує з Чорного моря – 24 Канал),
  • Х-101/Х-555/Х-55 – крилаті ракети повітряного базування,
  • Р-500 (9М728) – крилата ракета наземного базування зі складу комплексу Іскандер-К (аналог "Калібра"),
  • Х-59 – керована авіаційна ракета "повітря-земля",
  • Х-35 – протикорабельна ракета повітряного, морського або берегового базування.


"Ми не збиваємо балістичні ракети. Зокрема, "Іскандер-М" – це балістичні ракети 9М723, які противник багато застосовував на початку війни. Фактично весь свій стратегічний запас "Іскандер-М" росіяни витратили на початку війни, тож згодом почали застосовувати застарілі комплекси "Точка-У". По Краматорському вокзалу, наприклад. Також, на жаль, немає можливості перехоплювати ракети РСЗВ, як от "Смерч", - сказав Ігнат. 

Всі ці ракети летять швидко – по балістичній траєкторії і фактично падають на ціль з величезною швидкістю. Для того, щоб збити те, що вже падає, потрібні спеціальні зенітні ракетні системи.

"До балістики ми також відносимо і зенітні керовані ракети С-300, які окупанти застосовують по наземних цілях у прифронтовій зоні на відстані до 150 кілометрів. Що більша відстань від місця запуску, то більша неточність, тому часто вони потрапляють не туди, куди хотіли, й гинуть мирні люди. У такому застосуванні – це ніщо інше як зброя тероризму. Ракета Х-22 хоч і класифікується як крилата ракета, але її швидкість 4 – 5 тисяч кілометрів на годину. Її запускають з дуже великої висоти, і при заході на ціль вона фактично пікірує, як балістика. Ця ракета має смертоносну бойову частину вагою 950 кілограмів. Саме вона знесла будинок у Дніпрі та ТРЦ у Кременчуці", - наголосив Ігнат.

Попередження про небезпеку

На жаль, рік війни навчив всіх українців жити під звуками сирен. За цей час з’явилось багато можливостей дізнатися про небезпеку. Працює додаток ''Повітряна тривога''. Завантажити його можна:

Створений єдиний Telegram-канал "Повітряна тривога". Також є інтерактивні карти повітряних тривог, які автоматично оновлюються з інтервалом 15-20 секунд.

Нагадаємо, Жданов розповів, чому ППО збиває найбільше російських ракет на заході України. Крім того, українці запропонували поділити повітряні тривоги на рівні.

Також Інформатор писав, скільки ракет окупантів збили з початку масованих атак по Україні. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube