Контрнаступ українських військових у Харківській області вже псує відносини Кремля з Міноборони росії
Нинішній контрнаступ не покладе край війні. Кампанія на північному сході України в підсумку завершиться, що дозволить російським військам відновити міцну оборонну лінію і, можливо, навіть провести локальні контратаки. Щоб завершити звільнення окупованої росією території, Україні доведеться розпочати декілька нових контрнаступів. На думку аналітиків, війна затягнеться до 2023 року.
Аналіз від американського Інституту вивчення війни – у матеріалі Інформатора. Україна переломила хід цієї війни на свою користь.
"Київ, імовірно, дедалі більше диктуватиме місце та характер основних бойових дій, і росія частіше неадекватно реагуватиме на зростаючий фізичний і психологічний тиск під час послідовних військових кампаній, якщо Москва не знайде спосіб відновити ініціативу", - зазначили аналітики.
Російські чиновники та блогери дедалі частіше звинувачують Міністерство оборони росії у провалах окупантів на передовій. Контрнаступ у Харківській області вже псує відносини Кремля з Міноборони росії, ще більше віддаляючи путіна від вищого військового командування. Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що путін відклав усі свої зустрічі з керівництвом російського Міноборони та представниками російської оборонної промисловості в Сочі — дивне рішення в умовах військово-оперативної та оборонно-промислової кризи, з якою зіткнулася росія.
Поразка росіян у битві за Харківську область лише посилить публічну критику Шойгу та Міноборони, що може призвести до кадрових змін. У Головному управлінні військової розвідки (ГУР) України повідомили, що Західне угруповання військ передали в підпорядкування командувачу Центрального військового округу генерал-полковнику Олександру Лапіну, який зараз командує центральним угрупованням військ в Україні. У ГУР додали, що Кремль шукає заміну командувачу Західним угрупованням військ генерал-лейтенанту Роману Берднікову, який 26 серпня змінив генерал-лейтенанта Андрія Сичевого.
Російські війська продовжили наземні обстріли Донецької області. У Генштабі України повідомили, що українські війська відбили російські наземні обстріли в різних населених пунктах поблизу Бахмута та Авдіївки. Окупанти завдали артилерійських і ракетних ударів уздовж лінії зіткнення на Півдні України. Загарбники обстріляли Нікополь та Марганець з реактивних систем залпового вогню, ймовірно, з позицій поблизу Енергодару на протилежному березі Каховського водосховища.
Українські військові ведуть позиційні бої у невизначених районах уздовж Херсона та Миколаєва. У Генштабі України заявили, що за останню добу ЗСУ нанесли понад 28 ударів і вразили приблизно 19 скупчень живої сили та військової техніки окупантів. Українські військові зосередилися на ударах по російських мостах та альтернативних переправах через річку, щоб порушити російські транспортні можливості через річку Дніпро.
Українським військовим вдалося не лише відвоювати значну кількість своїх територій, але й зруйнувати плани окупантів. Як відомо, псевдореферендуми, які росіяни планували провести 11 вересня, залишилися у минулому. Контрнаступ ЗСУ змусив російських загарбників перенести плани на невизначений термін. На деокупованих територіях Харківської та Херсонської областей потрохи повертається життя. Зараз у деяких населених пунктах займаються відновленням зруйнованої критичної інфраструктури (електро-, газо-, теплопостачання, зв’язку, ремонту житлового фонду), розмінуванням територій, доставкою соціальних виплат, наданням гуманітарної допомоги.
Нагадаємо, ЗСУ звільнили населений пункт у Донецькій області та ще два — на півдні України. Крім того, російські військові намагаються йти у штурм на кількох напрямках, але без успіху.
Також Інформатор писав, у росії продовжується агонія через вторгнення в Україну.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.