“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Трохи подробиць про новітні протиракетні системи, що можуть скоро приїхати до нас
Передача цих систем може стати важливим кроком в укріпленні обороноспроможності України.
Про ЗРК NASAMS розповідає незалежний автор і дослідник військової історії ChrisO, – передає Інформатор.
Нещодавно в CNN повідомили про те, що США придбали для України передові системи протиракетної обороні «земля-повітря» NASAMS. Повідомляється, що Штати мають оголосити про це в найближчий час.
ChrisO вирішив трохи докладніше розповісти про ці системи і причини того, чому це дійсно важливий крок. Перш за все, NASAMS – це норвезька покращена система земля-повітря, яка поєднує пускові установки та системи управління від Норвегії та ракети класу повітря-повітря середньої дальності (AMRAAMs) AIM-120 від США. Такий комплекс може одночасно «приземлити 72 цілі».
据报道下周美国将会给乌克兰提供世界上最先进的防空导弹之一,NASAMS防空导弹系统
— Intizar (@__Inty__) June 26, 2022
pic.twitter.com/eRF6hCMzJz
У NASAMS інтегровані радари MPQ-64 Sentinel та норвезька система управління боєм Fire Distribution Center (FDC). Ефективна дальність його стрільби складає приблизно 25 кілометрів, а вражати цілі на цій відстані він може на висоті від 300 метрів до 16 кілометрів. Ймовірність враження ворожого об’єкта – 85%.
Сучасна батарея NASAMS складається з трьох спеціальних вогневих одиниць (усього 9 пускових установок із загальною кількістю в 54 ракети), трьох радарів MPQ-64F, одного центра управління вогнем, а також однієї машини з електрооптичною камерою, що потрібна для пасивного наведення, та ще однієї машини тактичного управління. Загальна вартість такої системи становить 64 млн доларів.
«Скільки б не було доставлено систем, це явно стане великою проблемою для росії. Коли канадські F-18 випустили проти NASAMS на навчаннях 1999-гор року, то вони не змогли знайти жодної батареї. Водночас, NASAMS зафіксував 18 імітованих знищень противника. Я сумніваюся, що росія зможе зробити щось краще», – пише ChrisO.
Нагадаємо, що у Варшаві відкриють виставку російської техніки, яку знищили ЗСУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.