"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Трохи подробиць про новітні протиракетні системи, що можуть скоро приїхати до нас
Передача цих систем може стати важливим кроком в укріпленні обороноспроможності України.
Про ЗРК NASAMS розповідає незалежний автор і дослідник військової історії ChrisO, – передає Інформатор.
Нещодавно в CNN повідомили про те, що США придбали для України передові системи протиракетної обороні «земля-повітря» NASAMS. Повідомляється, що Штати мають оголосити про це в найближчий час.
ChrisO вирішив трохи докладніше розповісти про ці системи і причини того, чому це дійсно важливий крок. Перш за все, NASAMS – це норвезька покращена система земля-повітря, яка поєднує пускові установки та системи управління від Норвегії та ракети класу повітря-повітря середньої дальності (AMRAAMs) AIM-120 від США. Такий комплекс може одночасно «приземлити 72 цілі».
据报道下周美国将会给乌克兰提供世界上最先进的防空导弹之一,NASAMS防空导弹系统
— Intizar (@__Inty__) June 26, 2022
pic.twitter.com/eRF6hCMzJz
У NASAMS інтегровані радари MPQ-64 Sentinel та норвезька система управління боєм Fire Distribution Center (FDC). Ефективна дальність його стрільби складає приблизно 25 кілометрів, а вражати цілі на цій відстані він може на висоті від 300 метрів до 16 кілометрів. Ймовірність враження ворожого об’єкта – 85%.
Сучасна батарея NASAMS складається з трьох спеціальних вогневих одиниць (усього 9 пускових установок із загальною кількістю в 54 ракети), трьох радарів MPQ-64F, одного центра управління вогнем, а також однієї машини з електрооптичною камерою, що потрібна для пасивного наведення, та ще однієї машини тактичного управління. Загальна вартість такої системи становить 64 млн доларів.
«Скільки б не було доставлено систем, це явно стане великою проблемою для росії. Коли канадські F-18 випустили проти NASAMS на навчаннях 1999-гор року, то вони не змогли знайти жодної батареї. Водночас, NASAMS зафіксував 18 імітованих знищень противника. Я сумніваюся, що росія зможе зробити щось краще», – пише ChrisO.
Нагадаємо, що у Варшаві відкриють виставку російської техніки, яку знищили ЗСУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.