У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Трохи подробиць про новітні протиракетні системи, що можуть скоро приїхати до нас
Передача цих систем може стати важливим кроком в укріпленні обороноспроможності України.
Про ЗРК NASAMS розповідає незалежний автор і дослідник військової історії ChrisO, – передає Інформатор.
Нещодавно в CNN повідомили про те, що США придбали для України передові системи протиракетної обороні «земля-повітря» NASAMS. Повідомляється, що Штати мають оголосити про це в найближчий час.
ChrisO вирішив трохи докладніше розповісти про ці системи і причини того, чому це дійсно важливий крок. Перш за все, NASAMS – це норвезька покращена система земля-повітря, яка поєднує пускові установки та системи управління від Норвегії та ракети класу повітря-повітря середньої дальності (AMRAAMs) AIM-120 від США. Такий комплекс може одночасно «приземлити 72 цілі».
У NASAMS інтегровані радари MPQ-64 Sentinel та норвезька система управління боєм Fire Distribution Center (FDC). Ефективна дальність його стрільби складає приблизно 25 кілометрів, а вражати цілі на цій відстані він може на висоті від 300 метрів до 16 кілометрів. Ймовірність враження ворожого об’єкта – 85%.
Сучасна батарея NASAMS складається з трьох спеціальних вогневих одиниць (усього 9 пускових установок із загальною кількістю в 54 ракети), трьох радарів MPQ-64F, одного центра управління вогнем, а також однієї машини з електрооптичною камерою, що потрібна для пасивного наведення, та ще однієї машини тактичного управління. Загальна вартість такої системи становить 64 млн доларів.
Проте, є деякі деталі, що роблять NASAMS дійсно особливим. Перш за все, система повністю об’єднана в тактичну мережу передачі даних за стандартом НАТО Link 16. Таким чином, елементи системи можуть бути розкидані між собою, але залишатися на чіткому зв’язку. Це значно ускладнить противнику наведення. Якщо постраждає один з елементів системи, то інші зможуть й далі продовжувати повноцінну роботу.
Кожен радар системи може замінити інші. Центр управління вогнем отримує напрямки цілі від штабу та керує дані на окремі пускові установки. Усі 54 ракети можуть відправитися збивати різні цілі протягом буквально 12 секунд.
Наразі залишається тільки чекати інформації про те, скільки таких систем таки передадуть Україні, і де їх планують розмістити. Варто пам’ятати, що NASAMS має все ж таки меншу дальність, ніж відомий MIM-104 Patriot. Саме тому для покриття тієї ж території знадобиться більше систем.
«Скільки б не було доставлено систем, це явно стане великою проблемою для росії. Коли канадські F-18 випустили проти NASAMS на навчаннях 1999-гор року, то вони не змогли знайти жодної батареї. Водночас, NASAMS зафіксував 18 імітованих знищень противника. Я сумніваюся, що росія зможе зробити щось краще», – пише ChrisO.
Нагадаємо, що у Варшаві відкриють виставку російської техніки, яку знищили ЗСУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.