"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
В липні після саміту НАТО буде укладена безпекова угода, яка закріпить можливість передачі зброї та передових технологій країні. Основним гарантом виступлять США.
Україна отримає від США та партнерів по НАТО гарантії безпеки за зразком Ізраілю, відповідний договір буде підписаний після саміту Альянсу у Вільнюсі в липні.
Про це з посиланням на офіційних осіб, знайомих з ходом переговорів, повідомляє Wall Street Journal.
За даними ЗМІ, США та НАТО запропонують Україні модель гарантій безпеки накшталт тієї, що на даний момент діє між Штатами та Ізраїлем. Новий договір буде сформований на засадах пропозицій, розроблених головою Офісу президента Андрієм Єрмаком разом з екс-очільником НАТО Андерсом Фог Расмуссеном.
Президент Польщі Анджей Дуда заявив в інтерв’ю журналістам, що в угоді про безпеку України на зразок ізраїльського зразка буде надано пріоритет передачам зброї та передовим технологіям. За словами західних офіційних осіб, знайомих з переговорами, ця угода з безпеки буде пов’язана з процесом просування України до майбутнього членства в НАТО.
"Дискусії з цього приводу зараз тривають", – сказав Дуда.
В той же час голова польскої держави не уточнив, яка зброя чи технології можуть бути передані Україні за угодою.
За словами Дуди, Байден, який відвідав Польщу в лютому, обговорював концепцію ізраїльської моделі. Зараз вона набуває популярності серед західних союзників як частина порядку денного саміту НАТО в липні у Вільнюсі, столиці Литви. Очікується, що угода про безпеку, заснована на пропозиції, відомій як Київський договір безпеки, буде підписана після саміту НАТО, повідомили офіційні особи, знайомі з ходом переговорів.
Очікується, що головним гарантом домовленостей про безпеку за участю європейських членів НАТО виступлять Сполучені Штати. Про це ЗМІ повідомив колишній керівник політики НАТО та помічник Расмуссена, який також працював над розробкою пропозицій по гарантіях безпеки.
Представник адміністрації США заявив, що обговорення ізраїльської моделі виникло як спосіб вирішення основних проблем безпеки України, визнаючи, що вона не скоро досягне членства в НАТО.
Видання нагадує, що Ізраїль не є членом НАТО, і США не зобов’язані прийти на допомогу цій країні. Однак протягом десятиліть Ізраїль має особливі стосунками зі США як з найбільш стійким партнером Вашингтона на Близькому Сході. Також Ізраїль є найбільшим за сукупністю одержувачем зовнішньої допомоги США з часів Другої світової війни.
Допомога США Ізраїлю наразі викладена в 10-річних угодах, а в останній з них Вашингтон зобов’язується надати 38 мільярдів доларів військової допомоги в період з 2019 по 2028 рік.
Нагадаємо, минулого тижня президент України Володимир Зеленський обговрив з американським колегою Джо Байденом можливість надання Києву гарантій безпеки до вступу держави в НАТО. Це відбулося на полях саміту "Великої сімки" в Японії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.