Україна отримала тести, які розпізнають "індійський" штам коронавірусу

Читать на русском

Завдяки партії тест-систем від ВООЗ в України з'явилася можливість оперативно розпізнавати "індійський" штам коронавірусу

Читать на русском
Україна отримала тести, які розпізнають "індійський" штам коронавірусу

Завдяки партії тест-систем від ВООЗ в України з'явилася можливість оперативно розпізнавати "індійський" штам коронавірусу

Наприкінці минулого тижня "Центр громадського здоров'я" отримав від ВООЗ партію тест-систем, за допомогою яких методом ПЛР можна виявити "індійський" штам коронавірусу. Все це значно спростить процедуру визначення мутації вірусу.

Наразі регіональні лабораторії за спеціальним алгоритмом серед всіх позитивних тестів визначають кілька зразків, які відправляють до Києва, - про це Інформатору повідомив "Слуга народу" Михайло Радуцький.Там вони проходять перевірку тест-системами та в разі, якщо результат на мутацію вірусу позитивний, відправляються до однієї з трьох лабораторій на підтвердження.

"Індійський" штам вважають найбільш небезпечним, ніж інші відомі мутації коронавірусу. Вона викликає важкі ускладнення. Більше 8 тисяч громадян Індії після COVID-19 заразилися на мукормікоз - "чорну цвіль". Це грибкова інфекція, яка проникає до легенів і вражає інші органи - мозок, слизову носа і очей. Зазвичай, грибок безпечний для людей, але для тих, у кого ослаблений імунітет, він несе смертельні наслідки. Як пише Радуцький, зафікісровани окремі випадки, коли лікарям довелося видаляти пацієнтам очі, щоб врятувати життя.

"Україна 2 травня заборонила в'їзд іноземцям з території Індії, наші громадяни повинні пройти обов'язкову двотижневу самоізоляцію. Найімовірніше, мутація вірусу може потрапити до нас з території Польщі разом з українцями, які повертаються додому. Хоча є й інші варіанти. Наприклад, в Полтаві нардеп інфікувався "південноафриканським" штамом, хоча нікуди з країни не виїжджав. з огляду на міграцію і активне переміщення людей, поява "індійського" штаму в Україні - це питання часу", - написав нардеп у себе у Facebook.

З його слів, останні результати досліджень виробників вакцин Pfizer-BioNTech і AstraZeneca обнадійливі. Через два тижні після щеплення другий дозою Pfizer-BioNTech її ефективність проти "індійського" штаму склала 88%, проти "британського" - 93%. Вакцина AstraZeneca показала ефективність проти "індійського" штаму 60%, проти "британського" - 66%. 

Про те, чим небезпечний «індійський» штам, ми розповідали тут.Були припущення, що він потрапить  до України в кінці травня

Також писали, що вакцини від COVID-19 майже так само ефективна проти «індійського» і «британського» штамів вірусу - подробиці тут .

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.