У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Президент Туреччини Реджеп Ердоган запропонував створити комісію для розслідування причини Каховської катастрофи, але його ідея не подобалась ні Україні, ні партнерам
Реджеп Ердоган, якого нещодавно переобрали президентом Туреччини, запропонував свій варіант для розслідування руйнування Каховської ГЕС. Він вважає, що мають спільно попрацювати експерти України, росії, ООН і міжнародної спільноти, зокрема Туреччини. В Україні пояснили, що з окупантами, які влаштували катастрофу, співпрацювати не будуть.
Про це пише Центр стратегічних комунікацій
"Після переобрання Ердогана, Туреччина продовжує свій попередній курс на посередництво у російсько-українській війні, тому ця ініціатива не викликає подиву. Створення багатосторонньої комісії, як і переговори з терористом, не має сенсу. росія все одно не визнає пріоритету міжнародної юрисдикції над національною", - пишуть експерти Центру.
Вони наголошують, що коли йдеться про з’ясування правди, торги й компроміси недоречні. А росія не зацікавлена у розкритті правди про свій теракт на Каховській ГЕС, тому участь москви у спільній комісії матиме деструктивний характер і не сприятиме об’єктивному розслідуванню.
"Існує чимало прикладів, коли росія умисно фальсифікувала «докази» своєї непричетності до злочинів в Україні: в ході розслідування збиття пасажирського літака рейсу МН17, після масового вбивства полонених в Оленівці тощо. І росія самостійно не визнала своєї відповідальності за жоден зі злочинів, скоєних в Україні з 2014 року", - нагадали Ердогану.
У Центрі стратегічних комунікацій заявили, що Україна має достатньо доказової бази, щоб довести відповідальність рф за підрив Каховської ГЕС у міжнародних судових інстанціях.
Те, що Ердоган просуває інтереси росії, нікого вже не дивує. Але реакція ООН на Каховську трагедію виявилась цинічною. Адже того дня вони влаштували "День російської мови в ООН".
Михайло Подоляк, радник Офісу президента України, зауважив, що з моменту підриву Каховської ГЕС минуло кілька днів, а належної реакції ООН досі не було, лише потенційна. Організація, представники якої мали б бути на місці трагедії та рятувати людей в перші години, чомусь на третій день все ще очікує дозволу росії. На думку Єрмака, цей абсурд можна пояснити тим, що росія мабуть хоче отримати разом з ООН якусь поставну піар-акцію, але справжня допомога людям, які постраждали від екоциду, Організацію Об'єднаних націй не дуже хвилює.
Як писав Інформатор, радбез ООН збирався з питання підриву Каховської ГЕС.
Ми також повідомляли, що Каховська катастрофа зламала життя мешканців 40 населених пунктів- про це заявив Володимир Зеленський.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.