Україна на межі енергетичної кризи: у військових завершуються боєприпаси до ППО, щоб відбивати ракетні удари РФ - WP

Російські ракети все частіше знаходять свої цілі. Українські офіційні особи кажуть, що їм не вистачає зенітних систем, а у протиповітряної оборони закінчуються боєприпаси

Об'єкти ДТЕК
Енергетичні об'єкти ДТЕК, знищені російськими обстрілами

Україна знову стикнулася з масовими відключеннями електроенергії, які охоплюють країну через невпинний обстріл російськими безпілотниками та ракетами. При цьому зараз російські ракети все частіше знаходять свої цілі. Українські офіційні особи кажуть, що їм не вистачає зенітних систем і що боєприпаси протиповітряної оборони знов закінчується - частково через затримки Заходу з поставками зброї.

Про це йдеться у матеріалі The Washington Postа. За даними державної компанії "Укренерго", атаки на енергосистему призвели до запровадження графіків подачі електроенергії по всій країні. Це вже шостий подібний обстріл з березня, що призвів до нагальної необхідності у втручанні.

Ситуація стає все більш критичною, коли наслідки ракетних атак руйнують електростанції та призводять до значних перебоїв в електропостачанні. Генеральний директор Українського приватного дистриб'ютора електроенергії Сергій Коваленко застерігає, що країні "катастрофічно не вистачає електроенергії для наших потреб".

Відключення електроенергії розділив Київ на багатих і бідних, але навіть мешканці деяких привілейованих елітних адрес раптом опинилися в останній категорії. Люди змушені ділитися порадами та запасатися терпінням, очікуючи допоки світло не повернеться. Відключення електроенергії стають частиною повсякденного життя, а генеральний директор "Укренерго" Володимир Кудрицький наголошує на необхідності стримувати ризик подальшого погіршення ситуації.

Зараз стратегічно важливі об'єкти, такі як теплові та гідроелектростанції, стають об'єктами російських атак, змушуючи українську енергетичну систему шукати шляхи виживання. Планові відключення триватимуть, а українські чиновники намагатимуться забезпечити необхідне обладнання для електростанцій, щоб подолати виробничі втрати.

Більшість енергетичних потреб країни забезпечує атомна енергетика, але руйнівні атаки на інші джерела електроенергії залишають Україну вразливою перед наближенням зими. З втратами, що перевищують дев'ять гігават генеруючих потужностей, Україна стикається з важкими викликами щодо відновлення своєї енергетичної інфраструктури.

Перебої в електропостачанні вже повернули на вулиці Києва хрип бензинових генераторів - колись знайомий саундтрек під час попередніх зим, але дещо несподіваний в довгі теплі літні ночі. З словами головного виконавчого директора ДТЕК Максима Тимченко, на вихідних знову постраждав енергоблок ДТЕК, який був відремонтований лише кілька тижнів тому.

"Тепер його просто немає", - каже Тимченко і додає, що ДТЕК втратила близько 86% генеруючих потужностей. Ситуацію погіршує те, що багато електричних об’єктів неодноразово стають цілями - відбувається цикл "знищення, відновлення, знищення".

Тімченко з ДТЕК сказав, що наступного тижня конференція з відновлення України в Берліні, присвячена обговоренню та забезпеченню допомоги для відновлення України, дасть можливість отримати таке обладнання, як газові турбіни. Він також сподівається домовитися з європейськими чиновниками про закупівлю вживаного обладнання з виведених з експлуатації електростанцій.

На фоні цього Україна збільшила імпорт енергоресурсів із сусідніх країн, але цього недостатньо, щоб покрити дефіцит. Зрештою, постає питання в тому, що зима приготує для України. Оскільки планові відключення триватимуть і питання лише в тому, наскільки вони будуть серйозними, заявив генеральний директор "Укренерго" Володимир Кудрицький.

"Буде дуже важко, – сказав Кудрицький. - І ми повинні стримувати цей ризик подальшого погіршення генераційної здатності цієї системи".

Деякі аналітики кажуть, що в будь-якому випадку ця зима, безперечно, буде важчою, ніж попередні зими. Засновник української енергетичної консалтингової компанії Imepower Юрій Кубрушко каже про "величезні втрати генерації", які важливо компенсувати хоча б цієї зими.

Чи є експорт енергетики з України в Румунію на фоні відключень

На тлі відключень електроенергії в Україні з'явилася інформація про експорт української електроенергії до Румунії. Ці дані були поширені низкою телеграм-каналів і викликали занепокоєння серед громадян. Заступник міністра енергетики Микола Колісник ще в травні пояснював, що це технічна допомога, а не комерційні операції. В Укренерго також заперечили будь-які твердження про експорт української електроенергії за кордон, надаючи детальні роз'яснення щодо технічних перетоків між енергосистемами України та ЄС.

Нагадаємо, що в Україні з 8 червня запрацює новий тестовий режим графіків відключень світла, що спрямований на скорочення тривалості обмежень електроенергії. Новий порядок передбачає ефективнішу роботу оператора системи розподілу, щоб використовувати встановлені ліміти. Це має призвести до зменшення кількості черг та забезпечити більше годин освітлення у будинках громадян.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube