Відправка інструкторів в Україну, додаткові ППО і підтримка ЗСУ: очікувані рішення Франції на честь 80-річчя висадки в Нормандії

Читать на русском

Військовий експерт Олександр Мусієнко зазначає, що ключові рішення, які оголосять на зустрічі 6 червня, вже готові

Читать на русском
Володимир Зеленський з Еммануелем Макроном
Зеленський закликає Захід до збільшення військової підтримки під час заходів на честь 80-річчя висадки союзників у Нормандії

Військовий експерт Олександр Мусієнко зазначає, що ключові рішення, які оголосять на зустрічі 6 червня, вже готові

У четвер, 6 червня, президент України Володимир Зеленський бере участь у заходах, присвячених 80-річчю висадки союзників у Нормандії (Франція). Ця подія стане важливим міжнародним форумом, де Зеленський планує закликати до посилення військової підтримки з боку Заходу. За деякими даними, президент України звернеться до НАТО з проханням збивати російські ракети, як це робили США та Велика Британія у відповідь на напад Ірану на Ізраїль.

Військовий експерт Олександр Мусієнко у в ефірі Radio NV зазначив, що ключові рішення, які оголосять на зустрічі 6 червня, вже готові. Проте він не погоджуються з тим, які саме завдання будуть першочерговими. Зокрема, він вважає, що питання дозволу союзників на використання ATACAMS чи іншої далекобійної зброї по території РФ може бути погоджене на інших рівнях, ніж під час зустрічі президента США Джо Байдена з президентом Володимиром Зеленським у Франції.

"Я не думаю, що для цього потрібно мати зустріч з президентом Сполучених Штатів. Я думаю, що питання будуть глобальніше вирішуватись. Це наскільки США і наші західні партнери можуть зайти далі у підтримці України. Бо приклад подасть Франція. Тобто спершу 6 червня, в День 80-річчя висадки союзників в Нормандії (американських і британських військ – ред.) І це дуже символічна дата. Я практично переконаний, що французький президент Еммануель Макрон його використає на 100%. І  заявить про те, що мовляв тоді, 80 років тому доклалися до перемоги над нацизмом, і зараз потребуємо мобілізувати зусилля, тому може бути оголошене про направлення військових інспекторів, а це дорівнює фактично [відправлення] французьких військових до України", - зазначає Мусієнко.

Він прогнозує, що після цього може бути ряд обговорень про те, які країни готові долучитися. Потім підуть глобальні питання, які будуть ставитися – це і питання зброї, і, в першу чергу, це передача додаткових систем ППО Україні. І скеровування більших ресурсів на підтримку України.

"Наступний момент – це наскільки кожна країна готова піти за прикладом Макрона і на якомусь етапі погодитись навіть ввести війська в Україну. Це теж питання, яке буде дискутуватись. І я думаю, що в стратегічному і загальному плані будуть обговорюватися теми напередодні Глобального саміту миру і питання, як бути далі. Яким чином реалізовувати Глобальний саміт миру і результати, які можуть бути. Що робити з китайським планом, який вже Пекін активно просуває і буде просувати. Як між ними діяти, і так далі. Тобто виходячи з міжнародних подій і рішень червень буде серйозним", - додав Мусієнко.

Коли Україна отримає необмежений дозвіл завдавати ударів по РФ

Україна не має абсолютного дозволу на використання західного озброєння для атаки на об'єкти в Російській Федерації. Проте влада планує просити союзників про "розширення масштабу застосування" західної зброї для ударів по об'єктах вглиб Росії. Про це повідомив глава МЗС України, Дмитро Кулеба, під час прес-конференції у Києві, де він виступав разом з міністром закордонних справ Естонії, Марґусом Цахкні.

Нагадаємо, що заступник голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки Єгор Чернєв повідомив, що українська сторона доклала багато зусиль, щоб західні партнери ухвалили колективне стратегічне рішення дозволити використовувати їхню зброю по території РФ для захисту від російських атак. Він стверджує, що дозвіл союзників на використання далекобійної зброї, такої як ATACAMS, по території РФ – це питання тижнів, навіть не місяців. Це дозволило б Україні мати можливість завдавати ударів по території противника на глибину до 300 км. Нагадаємо, що президент США Джо Байден двічі зустрінеться з президентом Зеленським – у Франції та в Італії на саміті G7, де також можуть обговорювати українську тематику.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.