Україна має "план Б" на випадок виходу росії із зернової угоди: що він передбачає

"План Б" виключає участь росії в зерновій угоді, як саме він діятиме, розповіли в Мінагрополітики

Зернова угода
Україна вже готова до запасного плану щодо зернової угоди

Україна зможе продовжити експорт зерна через Чорне море без участі рф, якщо та зірве нинішню угоду. Український уряд вже розробив запасний план на такий випадок. Зокрема, вже існує спеціальний страховий фонд для компаній, чиї судна будуть перевозити зерно за новою угодою.

Про це агентству Reuters розповів Міністр аграрної політики України Микола Сольський. Він повідомив, що росія вже заблокувала використання великого українського порту Південний на Чорному морі попри на угоду. А також дозволяє тільки одному судну в день доставляти українські продукти до певних країн. Росія заявляла, що пропустить більше суден, якщо всі сторони зернової угоди погодяться розблокувати транзит російського аміаку по трубопроводу через територію України в Південний для експорту.

"Останні дії, які відбуваються там в останні дні, більше говорять про те, що насправді тільки юридично виглядає, що цей коридор працює, а насправді там нічого особливого не відбувається", - каже Сольський.

Він зауважив, що Україна вже готова до "плану Б" щодо зернової угоди. Він залежить від нас та від ООН.

"План Б... виключає четверту сторону (росія) у цих відносинах", - заявив Сольський.

Уряд України вже створив спеціальний страховий фонд у розмірі близько 547 мільйонів доларів для компаній, чиї судна будуть заходити в українські порти Чорного моря за новою угодою. Перевізники матимуть гарантоване страхування.

"Якщо нас повністю заблокують, що майже відбулося фактично, то перевізники можуть пройти через цей коридор з гарантованою страховкою від нашого уряду", - сказав Сольський.

В середині травня запасного плану ще не було

Буквально три тижні тому Організація Об’єднаних Націй заявила, що не має запасного плану, якщо росія вийде з угоди, яка дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки та допомогла спростити експорт зерна. Про це 12 травня повідомило видання "Голос Америки". В ООН наголосили, що якщо ініціатива не зможе тривати, це матиме негативний вплив на глобальну продовольчу безпеку й світові ціни на продовольство.

17 травня зернову угоду видалося продовжити на 60 днів. Термін дії спливав 18 травня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube