Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Окрім евакуації Україна також ініціювала створення моніторингової групи з боку Європейського Союзу на кордоні
Україна розпочинає процес евакуації водіїв вантажівок, які застрягли на кордоні через блокаду польських перевізників. Вже розпочався збір даних охочих покинути чергу, вони мають заповнити відповідну гугл-форму. Також Україна ініціювала створення моніторингової групи з боку Європейського Союзу на кордоні.
Про це повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач. Він наголосив, що вже вичерпався час, відведений на компроміси. Тому Міністерство інфраструктури готове вивезти всіх водіїв, які цього захочуть. Для цього потрібно заповнити форму про евакуацію.
"Зараз наші водії при мінусовій температурі потерпають від дій кількох людей, що заблокували кордон за згоди місцевої влади. Ми кілька разів порушували питання на робочому та офіційних рівнях щодо харчування, чергування швидких, пожежних машин, належних санітарних умов - цього всього немає. Натомість і надалі бачимо повідомлення про погодження продовження протесту з боку місцевої влади", - заявив Деркач.
Також Україна ініціювала створення моніторингової групи з боку Європейського Союзу на кордоні. Європейським колегам запропонували фіксувати офіційно ту ситуацію, яка відбувається перед пунктами пропуску - чи пропускаються небезпечні вантажі, яким чином перетинає кордон гуманітарна допомога, а головне - в яких умовах вже більше двох тижнів перебувають українські водії. Офіційний лист з такою пропозицією вже направили, Україна очікує відповідь.
"За останні три тижні питання блокади порушувалось на всіх можливих рівнях, десятки листів, зустрічей. Ми запропонували низку компромісів, польський уряд та Єврокомісія їх знають. Але домовитись про щось можливо лише тоді, коли є бажання домовлятись, а не лише бажання блокувати кордон", - підсумував Деркач.
З початку протестів на кордоні з Польщею померли двоє українських водіїв. Про першу смерть водія стало відомо 11 листопада. У чоловіка стався серцевий напад. А вже 23 листопада на стоянці біля пункту пропуску "Корчова-Краківець" помер ще один український водій. Причини смерті наразі невідомі. Авто померлого було на харківських номерах.
Через летальні випадки українська сторона звернулася з офіційною нотою до Міністерства закордонних справ Польщі. Українське посольство вимагає розблокувати рух вантажних транспортних засобів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.