“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Понад 20 країн-членів організації виступають проти присутності російської делегації в ОБСЄ.
Українська сторона відмовляється брати участь у ПА ОБСЄ, оскільки на зустрічі будуть присутніми делегати кремля, частина яких під санкціями. Росіяни прибудуть до Відня на річницю вторгнення. Щоб це не ставало нормою, Київ та українська діаспора готує протести. Варто очікувати, що рішення України підтримають і інші країни.
Делегація українського парламенту не братиме участі в зимовій сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ через допуск на сесію представників росії. Про це повідомила член делегації, народна депутатка від «Слуги Народу» Євгенія Кравчук в етері телемарафону в неділю 19 лютого.
«Ми не будемо брати участі в офіційних заходах Парламентської асамблеї, у жодних. Але ми їдемо до Відня для переговорів із нашими партнерами щодо того, що робити, як вивести із цієї кризи ОБСЄ і принаймні Парламентську асамблею ОБСЄ», — повідомила Євгенія Кравчук.
Парламентської асамблеї ОБСЄ, має відбутися 23–24 лютого у Відні. Кравчук наголосила, що австрійська сторона видала 61 візу російським депутатам, спецслужбовцям і пропагандистам. Частина з них перебуває під західними санкціями За словами депутатки, що ситуація, коли представники однієї чи двох країн можуть заблокувати всі рішення в ОБСЄ, є глухим кутом, тому Україна працює з партнерами над реформою Парламентської асамблеї ОБСЄ.
За словами Кравчук, українська влада має намір організувати протести в австрійському місті Хофбург. Для цього залучатимуть представників української діаспори та місцеву громадськість.
«Ми разом із нашою українською громадою працюємо над протестами біля території Хофбурга, де це буде відбуватися, щоб це не ставало нормою», — уточнила парламентарка.
Російська делегація не змогла бути присутньою на сесії ОБСЄ влітку та восени — тоді Британія та Польща, які були країнами-господарями сесії, не видали країні-окупанту візи на в’їзд. Це неабияк обурило росіян.
Але уряд Австрії, зокрема міністр закордонних справ Александр Шалленберг вважає, що слід допустити російських делегатів, на зустріч ОБСЄ, повідомляє Euractiv. За його словами, йому шкода, що саміт ОБСЄ відбудеться якраз на річницю початку повномасштабного вторгнення, але «потрібно зберігати контакти».
«Водночас, ми не маємо відкидати факт того, що нам потрібні якісь майданчики для діалогу. ОБСЄ ніколи не була організацією однодумців», — зазначив глава МЗС Австрії.
Проти участі росіян висловилися 20 країн-учасниць ОБСЄ. Литва заявляла, що бойкотуватиме зустріч, якщо російські делегати будуть присутніми.
Раніше ми писали про те, що кілька країн-учасниць ОБСЄ хочуть створити спецтрибунал для росії. Інформатор також розповідав про те, що новопризначений голова ОБСЄ Буяр Османі відвідував Київ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.