До Києва приїхав новий очільник ОБСЕ: яка мета візиту

Читать на русском

Новопризначений голова ОБСЄ Буяр Османі прибув до Києва.

Читать на русском
До Києва приїхав новий очільник ОБСЕ: яка мета візиту
Це його перший офіційний візит у новому статусі

Новопризначений голова ОБСЄ Буяр Османі прибув до Києва.

Метою подорожі названо обговорення важливих гуманітарних проблем та пошук шляхів їх вирішення. Візит відбувається на тлі заяв учасників організації про необхідність притягнення росії до відповідальності за її злочини

Новопризначений голова ОБСЄ прибув в Україну

Вранці 16 січня до столиці України прибув новопризначений очільник Організація з безпеки і співробітництва в Європі Буяр Османі. Це перший його офіційний візит на цій посаді.

Очільник ОБСЄ прибув до Києва
Очільник ОБСЄ прибув до Києва

«Після дев’ятигодинної поїздки потягом ми прибули до Києва. З нетерпінням чекаємо продуктивних зустрічей з українськими лідерами, щоб обговорити шляхи зміцнення безпеки та стабільності в регіоні та допомоги людям на місцях», — зазначив пан Буяр у twitter.

В Україну пан Османі, який до того ж займає місце міністра закордонних справ у своїй країні, подорожував залізницею. З 1 січня 2023 року Північна Македонія головує ОБСЄ. Представники країни заявили, що припинення війни є пріоритетним напрямком їхньої роботи.

Мета візиту

Міністр Османі відвідає столицю та Київську область, щоб на власні очі спостерігати за впливом війни на цивільне населення та цивільну інфраструктуру. Метою візиту також має стати визначення масштабів та координація міжнародної допомоги, необхідної в цьому регіоні.

«Зустрічі міністра Османі будуть зосереджені на гуманітарних і безпекових викликах, з якими стикається країна через триваючу війну росії проти України. Обговорення також включатиме найнагальніші потреби українського народу, інституцій та громадянського суспільства, а також роль ОБСЄ в зміцненні стійкості країни та вирішенні численних викликів, що виникають», — повідомляють на сайті ОБСЄ.

Голова ОБСЄ хотів особисто поспілкуватися з українцями
Голова ОБСЄ хотів особисто поспілкуватися з українцями

У рамках візиту пан Османі відвідав місто Бородянка, поспілкувався з місцевими жителями та представниками влади. Перебуваючи під враженням від побаченого, він зазначив, що дії росії дикість, якій «нема виправдань».

Нова політика ОБСЄ

ОБСЄ — міжурядова організація, орієнтована на такі проблеми, як контроль над озброєнням, просуванням прав людини, свобода преси та вільні вибори. Представники організації були активно задіяні в російсько-українській війні під час її фази АТО. За численні неприйнятні дії окремих представників ОБСЄ організацію часто критикували в Україні. З-поміж найбільш гучних скандалів варто згадати доведену участь у складі міжнародних спостерігачів від ОБСЄ агента російської розвідки, надання представниками ОБСЄ транспорту з логотипом організації для проросійських бойовиків, а також гостини членів організації на весіллі сепаратистського бойовика. Заради справедливості варто зазначити, що росіяни звинувачували організацію в роботі на СБУ.

Османі побачив руйнування на території Бородянки
Османі побачив руйнування на території Бородянки

У березні 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення росії, ОБСЄ припинила свою роботу в Україні через позицію москви, яка скористалася правом вето. На території окупованого Луганська, навіть, заарештували за «шпигунство» кількох спостерігачів організації.

Після початку повномасштабної війни ОБСЄ активно бере участь у розслідуванні воєнних злочинів кремля і займає сторону України. Водночас критику викликала позиція ОБСЄ стосовно представництва росіян в організації. Неодноразово закликали виключити країну-терориста з цього міжнародного майданчика, але це зробити важко, оскільки немає відповідних правових механізмів. Водночас країни-учасниці обговорюють можливість притягнення росї до відповідальності шляхом створення спеціального трибуналу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.