Україна без пакетів із пакетами: чим замінити пластикові кульки для покупок

Знайшли для вас кілька варіантів сумок, які стануть чудовою альтернативою пластиковим пакетам

Україна без пакетів із пакетами: чим замінити пластикові кульки для покупок

Відтепер в Україні пластикові пакети в «чорному списку»: ВР прийняла закон, згідно з яким об’єкти роздрібної торгівлі, заклади громадського харчування та сфера обслуговування зобов’язані відмовитися від поліетилену. Пропонуємо почати адаптуватися до життя без рідного «пакетик потрібен?» і знайти альтернативу.

Залишимо пакети з пакетами та «склад» кульків за холодильником у минулому. Пропонуємо вам знайти щось таке, що буде зручно завжди брати із собою й куди вміститься стандартний запас продуктів. І добре, що у вас є Інформатор: тут ми зібрали кілька варіантів сумок, які стануть чудовою альтернативою пластиковим пакетам.

  • АВОСЬКИ

Річ, перевірена часом. Крім виняткової практичності, вона містка, міцна і, з огляду на нинішню моду, досить стильна. Єдиний мінус — дрібні продукти можуть випадати, тому краще брати таку сумку для покупок великих або закритих у банках / коробках товарів. Її можна як зв’язати самому (або попросити бабусю), так і купити в магазині. Варіантів авосьок багато: стандартні, з квіточками, метеликами, малюнками, різної в’язки, розміру і крупності сітки, з посиленим плетінням тощо. Крім того, ця сумка буквально невбивана, тому прослужить довго.

Авоська

  • ПАПЕРОВІ ПАКЕТИ

Вони не особливо практичні, але досить місткі. Більше підійдуть для походів до магазину для «поповнення запасів» холодильника, ніж для тотальної закупівлі на тиждень. Паперові пакети роблять різними: з ручками й без них, кольорові, з плоским дном, саше з v-дном (в основному їх використовують для хліба), та із застібкою-гріппер. І нехай той факт, що вони швидко втрачають свою «профпридатність» вас не лякає — такі речі йдуть на вторинне перероблення, тому вплив на навколишнє середовище не настільки сильний.

Якщо говорити про екологічність, то тут усе не так добре. Виробництво паперу вимагає значних ресурсів: для створення паперового пакета потрібно приблизно в чотири рази більше енергії, ніж для поліетиленового, плюс хімікати й добрива, що використовуються при виробництві, що завдає додаткової шкоди навколишньому середовищу. Крім того, такі пакети необхідно використовувати від трьох до 43 разів, щоби можна було говорити про те, що вони завдають меншої шкоди, ніж пластик.

Бумажный пакет для продуктов

  • ШОПЕРИ

Легкі й місткі сумки, які підійдуть не тільки для походів до магазину, але і для носіння в повсякденному житті. В основному шопери шиють з тканини, але є варіанти з нейлону, льону, бавовни та шкіри. До речі, ми якось писали про майстерню Kebeta, де продаються по-справжньому особливі сумки — їх шиють дітки з аутизмом. Вони самі вибирають матеріали, самі шиють і самі малюють різні милі малюнки на них.

Є безліч магазинчиків, де можна знайти дійсно унікальну річ зі змістом. Більш того, ця річ прослужить вам кілька років і ні за якими параметрами не поступатиметься пакету з супермаркету.

Шоппер от мастерской Kebeta

  • ЕКО-МІШЕЧКИ

Ідеальна та універсальна сумка. І знову ж таки: використовувати її можна не тільки для походів у супермаркет, а й носити в ній форму, дрібні речі або змінне взуття. Мішечки бувають різні за величиною, розміром і формою, тому труднощів у виборі не буде. Існують окремі сумочки для фруктів і овочів, які стануть чудовою альтернативою «майок». Вони зроблені із сітчастого матеріалу, що дозволяє «пробивати» штрихкод на товар, не дістаючи його з мішечка. А ще їх можна сміливо прати.

Мешочки для продуктов

  • ВОЩЕНІ СЕРВЕТКИ

Їх можна сміливо називати багаторазовими серветками — це альтернатива харчовій плівці, якою всі ми любимо накривати судочки, баночки, стаканчики та інше. Вощені серветки виконують абсолютно ті ж функції, але їхній склад на 100 % екологічніший: бавовняна тканина, бджолиний віск, соснова смола й масло жожоба. У них також можна загортати фрукти й овочі окремо: від тепла рук віск активізується, і серветка приймає будь-яку форму (накривати тарілки з гарячим ними не можна). Після використання її досить промити під холодною водою й дати висохнути.

Вощёные салфетки

Розуміємо, що буде складно виробити звичку брати із собою щось, що замінить пакет із супермаркету, але це важливо. Незважаючи на те, що пластикові кульки підлягають вторинному переробленню, мало хто цим займається. Зокрема, для цього необхідно відсортовувати подібні речі, що в Україні, на жаль не заведено. Як підсумок — величезні сміттєзвалища, які ставлять під загрозу життя всього живого навколо. Як пише National Geographic, пластикові матеріали розпадаються на мікроскопічні частини, які вчені називають мікропластиком. На сьогодні мікропластик виявлений майже всюди: у морському середовищі, у тваринному, у грунті сільськогосподарських угідь і міському повітрі. І хоча ніхто не знає про вплив пластика на тварин, людей і навколишнє середовище, вчені стурбовані тим, як такий рівень забруднення може докорінно змінити нашу планету.

Детальніше про штрафи за порушення закону і про самий закон ми писали тут.

Нагадаємо, що ВР також прийняла закон, який забороняє продаж ліків дітям до 14 років. Розмір штрафів та інші подробиці — тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube