Угорські фермери почали протести біля кордону з Україною: що відомо

Протести стартували 9 січня біля КПП “Захонь”

Протести угорців
Фермери з Угорщини почали протести. Колаж: Інформатор

Угорські фермери розпочали протести поблизу пункту пропуску “Захонь” на кордоні з Україною. Вони стартували у п’ятницю, 9 лютого. Угорці виступають проти рішення Єврокомісії про продовження безмитного ввезення української продукції ще на рік.

Про це повідомляє видання Világgazdaság. Відомо, що вже на сотні метрів розтягнулися черги з тракторів та інших видів сільськогосподарської техніки.

Відомо, що за організацією протестів стоїть Асоціація спілок угорських фермерів і фермерських кооперативів, а також Національна сільськогосподарська палата. Вони вважають рішення Єврокомісії неприйнятним. 

Аграрії кажуть, що продукти, які надходять з-за меж Євросоюзу, мають підпорядковуватися тим самим правилам, яких дотримуються фермери ЄС. Тому, на їхню думку, Брюссель повинен захистити інтереси своїх фермерів, “а не намагатися знищити європейське село своїми заходами”.

За словами протестувальників, Україна експортує ГМО-продукти, а вони ж проти цього. Фермери переконані, що Україна нібито “може зруйнувати європейське сільське господарство”, а багато виробників та переробників продуктів харчування в ЄС можуть збанкрутувати через надходження українських товарів.

Блокада кордону: останні новини

Раніше аграрії з Угорщини вже попереджали, що готують на 9 лютого старт протестів на кордоні. Спілка заявила, що фермери "підтримують угорський уряд, який захищає їхні інтереси від Брюсселя". Напередодні міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь заявив, що пропозиція Єврокомісії щодо продовження режиму пільгової торгівлі з Україною "не пропонує ніяких рішень" у питанні українського зерна, тому Угорщина планує зберегти свою національну заборону на імпорт сільськогосподарської продукції з України.

Крім того, 9 лютого польські фермери розпочали акції протесту та перекрили дороги, які ведуть на пункти пропуску "Медика-Шегині", "Гребенне - Рава-Руська" та "Дорогуськ-Ягодин". Для блокування польсько-українського біля КПП "Медики" близько 100 осіб використали 50 транспортних засобів. Наразі вони дозволяють проїхати лише одному вантажному авто, одному автобусу та одному легковому автомобілю на годину.

Чи часто громадяни, покладаючись на знання закону, самі виступають за свою справу в суді? І як адвокати ставляться до таких самостійних захистів? Сергій Войченко, керуючий партнер адвокатського об'єднання «Войченко і Дульський», розповість про те, яким чином адвокати відносяться до самоучок у судових засіданнях та наскільки поширене це явище. Приєднуйтеся до перегляду та дізнайтеся більше про особливості самозахисту в суді.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube