Єврокомісія виділила допомогу польським фермерам, які блокували кордон з Україною

Читать на русском

Кошти повинні покрити збитки, які фермери понесли через вторгнення росії в Україну

Читать на русском
Польські фермери
Розмір допомоги становить 230 мільйонів євро

Кошти повинні покрити збитки, які фермери понесли через вторгнення росії в Україну

Польські фермери отримали від Європейської комісії допомогу у розмірі 230 млн євро. Ці кошти повинні покрити збитки, яких вони зазнали через війну в Україні. У допомогу включили й доплати для виробників кукурудзи.

Про це повідомив комісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський. Зазначається, що виділивши гроші на допомогу, Єврокомісія закрила одну з вимог фермерів, які блокували рух вантажівок на кордоні з Україною. 

"Затверджено ще одну велику державну допомогу для польських фермерів, у контексті агресії росії на Україну, у розмірі 230 мільйонів євро. Допомога включатиме субсидії для виробників кукурудзи", – заявив Войцеховський.

Блокування кордону з Україною

Блокувати рух вантажівок на кордоні з Україною почали польські перевізники. Вперше вони перекрили прикордонні КПП "Краківець — Корчова", "Ягодин — Дорогуськ", "Гребенне — Рава-Руська" 6 листопада. Вони вимагали повернення "транспортного безвізу", який напочатку війни було ухвалено між Україною та ЄС.

Також перевізники вимагали позбавити їх необхідності вставати у е-чергу в Україні й створення окремої черги на всіх кордонах для порожніх фур. Цей протест тривав кілька тижнів й згодом, завдяки тому, що українські та польські чиновники погодили план дій стосовно цього питання, кордони розблокували.

Однак вже 4 січня 2024 року блокування кордону поновили. Цього разу на протест вийшли польські фермери. Вони перекрили трасу біля пункту пропуску "Медика – Шегині" й пропускали лише по три вантажівки на годину. 12 січня вони передали естафету перевізникам. 

Сьогодні, 19 січня, стало відомо, що до протесту фермерів на кордоні з Україною планують долучитись виробники цукрових буряків Польщі. Це станеться 24 січня. В асоціації стверджують, що імпорт цукру з України до ЄС зріс у 20-35 разів після скасування квот, які були встановлені Угодою про асоціацію ЄС-Україна.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.