Удари у відповідь за Брянськ та Таганрог: українці масово повторюють месідж російської пропаганди

Масований удар по Україні 13 грудня — це відповідь на атаку по Таганрогу, кажуть в російському Міноборони

ATACMS, ракети
Росія готувала удар заздалегідь

Заява Міноборони Росії, що ракетний удар 13 грудня є відподвіддю на нещодавній обстріл військового аеродрому в Таганрозі американськими ракетами ATACMS, є звичайною російською пропагандою. Цікаво, цю думку наразі активно поширюють в соцмережах. Цитату "Мінубивства РФ" також оприлюднили деякі медіа. Розбираємося, чому це ніяка не "атвєтка". 

У заяві Міноборони РФ мова йде про те, що 11 грудня українські війська здійснили удар по Таганрогу. Та що 13 грудня був здійснений удар у відповідь. 

"У відповідь на застосування американської далекобійної зброї Збройними Силами Російської Федерації завдано масованого удару високоточними засобами ураження великої дальності повітряного та морського базування, ударними безпілотними літальними апаратами по критично важливих об'єктах паливної та енергетичної інфраструктури України, які забезпечують роботу військово-промислового комплексу. Мета удару досягнута. Усі об'єкти вражені", - написали в Міноборони РФ.

Заява російського відомства виглядає цинічною, адже подібні масовані атаки відбуваються постійно. В холодний період вони почастішали: Росія бʼє переважно по енергетиці з інтервалом приблизно у два тижні. Саме цього терміну їй вистачає, щоб поповнити запас ракет та підготувати їх до запуску.

Лише за листопад Росія двічі вдарила по Україні. Вона атакувала українську енергетику 17 листопада. Новий удар, теж по енергетичній інфраструктурі, було здійснено 28 листопада. 

Навіть легко розрахувати, коли відбудеться наступний удар: в районі 25 - 30 грудня. Тобто під Новий рік, як було й в попередні роки. Наприклад у 2023 році держава-агресор здійснила масований удар по Україні 29 грудня: Інформатор повідомляв, що серед цивільного населення були значні жертви

У 2022 році Росія вдарила по Україні великою кількістю ракет теж 29 грудня. А потім, 31 грудня відбувся удар великою кількістю Шахедів. На той час Україна не мала засобів надійної протидії іранським БПЛА. 

Тобто Росія бʼє ракетами по Україні за власним графіком. Потім бреше у публічній площині про "атвєтку", підбираючи зручні приводи. Цікаво, що в Україні ще залишилися люди, які вірять у всю цю пропагандистську маячню. 

Одна з цілей України по території РФ якраз у тому, щоб ускладнити росіянам ракетні атаки на Україну. Раніше США попередили, що Росія готує новий удар "Орєшніком"

Більше новин

Масована атака 13 грудня

Росія запустила крилаті ракети зі стратегічної авіації, а також «Калібри», «Кинджали» й «Шахеди». Основною метою атаки стало знищення енергетичної інфраструктури. Водночас посольство США повідомило, що Росія також вдарила по транспортним мережам та важливим об'єктам у країні.

Вибухи чули в Київській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Харківській, Одеській, Вінницькій та Черкаській областях. У Чернігівській області пошкоджені будинки, загинула худоба через атаки дронів. У Мирному на Харківщині чотири людини постраждали.

Через атаку в Україні ввели превентивні відключення електроенергії в ряді регіонів. 13 грудня половина населення України залишиться без світла відповідно до розпорядження "Укренерго".

В Одесі також запроваджені екстрені відключення електрики. Київ частково залишився без електроенергії через екстрені заходи. В Тернопільській області близько 50% населення залишилось без світла.

У Львівській області Росія вдарила по енергетичних об'єктах. В Івано-Франківській області зафіксували падіння уламків. А Прикарпаття зазнало найбільшої атаки з початку повномасштабної війни, за даними ОВА.

Раніше ми повідомляли, чому Росія зменшила інтенсивність ударів керованими авіабомбами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube