Офіційно. Ударів по аеродромах в окупованому Криму завдали ЗСУ

Читать на русском

Через вибухи для громадян України, які проживають в Криму навіть запустили програму евакуації

Читать на русском
Офіційно. Ударів по аеродромах в окупованому Криму завдали ЗСУ

Через вибухи для громадян України, які проживають в Криму навіть запустили програму евакуації

Збройні сили України визнали свою причетність до "бавовни" на тимчасово окупованому півострові. В Криму зараз неспокійно — часто лунають вибухи біля складів та військових баз окупантів. 

Про це йдеться у спільній статті головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного та першого заступника голови оборонного комітету Верховної ради Михайла Забродського для "Укрінформу". Вибухи в окупованому Криму в серпні відкрили нову сторінку у війні.

Диспропорція в спроможностях України та рф

Зазначається, що головною особливістю боїв між українською і російською армією є не різниця в чисельності сил і засобів і не масштаби операції проти України, а диспропорція в здібностях. Військові визнали, що неможливо одночасно позбавити противника настільки істотної переваги, але можливо протиставити ворогові здатність діяти подібним чином і на подібну дальність.

"Найбільш показовим її втіленням є різниця в граничній досяжності засобів ураження. Якщо для ЗС РФ вона становить до 2000 км з урахуванням дальності польоту крилатих ракет повітряного базування, то для ЗС України вона фактично обмежена 100 км дальністю польоту ракет і глибини розташування стартових позицій застарілих ОТРК. Таким чином, з початку широкомасштабної агресії засоби ураження Збройних сил України мають досяжність майже у 20 разів меншу, ніж має противник", - йдеться у повідомленні.

У перекладі на мову військової практики це означає, що ЗСУ, в кращому випадку, можуть завдавати удари застарілими засобами ураження лише на глибину оперативного тилу противника. В той час як  противник здатний безкарно завдавати точкових ударів по цілях на всю глибину території країни. Саме це має розглядатися як центр тяжіння зс рф з військової точки зору. Доки таке положення буде зберігатися,  ця війна може тривати роками.

Як цьому зарадити

Звісно, неможливо одночасно позбавити противника такої суттєвої переваги. З огляду на чисельність і наявність ресурсів в розпорядженні російської армії, викликає сумнів сама можливість усунути її повністю. Але цілком можливо протиставити противнику свою спроможність діяти подібним чином і на подібну дальність.

"Мова йде, звісно, про постачання міжнародними партнерами України для ЗСУ систем озброєння або певних найменувань боєприпасів із відповідною дальністю дії. На увазі мається не тільки і не стільки певні найменування, такі як, наприклад, ракета MGM-140B ATACMS Block 1A для РСЗВ Himars", - йдеться у статті.

Також необхідно застосовувати комплексний підхід до переоснащення артилерії, ракетних військ, тактичної авіації та Військово-Морських сил ЗС України та інших складових їхньої могутності. Генерали розповіли, що приклад правильності такого підходу – успіх ЗСУ з перенесення бойових дій на тимчасово окуповану територію Криму.

"Йдеться про серію успішних ракетних ударів по кримським авіабазам противника, перш за все – по аеродрому Саки", - наголошується у статті.

Як пише військовий портал Defence Express, враховуючи відстань від теоретично можливих пускових районів у понад 200 кілометрів — єдиними кандидатами залишаються або ракети типу ATACMS або дороблений український "Сапсан" чи модернізований "Нептун" і, як альтернатива "сухопутним" ракетам — крилаті ракети повітряного базування. Однак у США стверджують, що ATACMS не передавались, то залишався варіант з українськими розробками та крилаті ракети типу SLAM-ER або турецької SOM, які могли інтегрувати під крило українських літаків за аналогією з AGM-88 HARM. Але жодної інформації щодо передачі крилатих ракет немає. Тому, скоріш за все, можливо говорити саме про українські ракети, які й доставили "бавовну" до тимчасово окупованого півострова.

На супутниковому знімку зруйнована авіабаза Саки у Криму, 10 серпня 2022 року (Фото:Planet Labs PBC/Handout via Reuters) 
На супутниковому знімку зруйнована авіабаза Саки у Криму, 10 серпня 2022 року (Фото:Planet Labs PBC/Handout via Reuters) 

Після серії вибухів в окупованому Криму, частина громадян у паніці покинули півострів. Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк попросив мешканців окупованих територій, включно з півостровом Крим, стежити за оголошеннями органів влади стосовно дотримання рекомендацій під час заходів з деокупації. Зокрема, облаштувати укриття, запастися достатньою кількістю води й зарядити павербанки. У зв'язку з цими подіями представництво президента України в Автономній Республіці Крим підготувало рекомендації для цивільного населення про те, як діяти під час можливих бойових дій на території півострова, а "Укрзалізниця" запустила евакуаційні рейси.

Нагадаємо, переселенці з Криму мають право на грошову допомогу від України. Крім того, росія планує посилити оборону Криму мобілізованими «пітерцями» та «москвичами». 

Також Інформатор писав, що рф наказала засекречувати факти вибухів на військових об’єктах в Криму.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.