Удар по Севастополю: з'явилися супутникові фото ураженого вузлу зв'язку ЧФ та бухти з десантими кораблями

Росіяни намагаються відновити активність Чорноморського флоту, але “дуже кволо”

Удар по Севастополю 23 березня
Опублікували супутникові знімки з наслідками удару по Криму 23 березня. Колаж: Інформатор

У мережі з’явилися супутникові знімки з наслідками удару Збройних Сил України по тимчасово окупованому Криму 23 березня. Зокрема, по вузлу зв’язку Чорноморського флоту рф та по бухті у Севастополі, де розташовані два великі десантні кораблі, які також були уражені.

Знімки, зроблені супутником Planet Labs, опублікував проєкт “Схеми” у Telegram. Водночас фото з результатами удару по десантним кораблям у бухті Севастополя показав OSINT-аналітик Тайлер Роговей.

Так, на супутникових фото помітно, що центр зв’язку Чорноморського флоту рф був значно пошкоджений ракетою, яку запустили українські захисники по російським окупантам. На думку експертів, знімки підтверджують успішність атаки. На них можна побачити, як було і як стало.

Удар по Севастополю: з'явилися супутникові фото ураженого вузлу зв'язку ЧФ та бухти з десантими кораблями 1

Удар по Севастополю: з'явилися супутникові фото ураженого вузлу зв'язку ЧФ та бухти з десантими кораблями 2

“Порівнюючи супутникові знімки цієї місцевості за 21 та 24 березня видно, що після ракетного удару провалився дах будівлі. Поряд з будівлею також видно автомобілі пожежних служб”, – йдеться у коментарі.

Аналітики Defense Express теж погоджуються із висновком. У мережі показали і фото, зроблені біля вузлу зв’язку ЧФ рф.

Удар по Севастополю: з'явилися супутникові фото ураженого вузлу зв'язку ЧФ та бухти з десантими кораблями 3

Також аналітик Тайлер Роговей показав супутникові фото з наслідками удару по бухті у Севастополі. На них можна побачити два влучання – у пірс одного корабля і у сухий док біля іншого.

Удар по Севастополю: з'явилися супутникові фото ураженого вузлу зв'язку ЧФ та бухти з десантими кораблями 4

Залишки Чорноморського флоту рф

Речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук у коментарі “Суспільному” розповів, що у разі, якщо пошкодження великих десантних кораблів “Ямал” та “Азов”, які були вражені 23 березня у Севастополі, виявляться значними, це стане суттєвою втратою для окупантів. У Чорноморського флоту рф в такому залишіться лише три таких кораблі. Наразі ж триває верифікація пошкоджень ВДК і даних щодо застосування озброєння Силами оборони.

“Можемо підтвердити, що було вогневе ураження. Якщо це серйозні пошкодження двох великих десантних кораблів, це буде суттєвою черговою втратою. Тому що з 13 одиниць на початку повномасштабного вторгнення, у строю залишалося лише п'ять ВДК, а тепер залишиться три”, – підкреслив Плетенчук.

За його словами, протягом останніх двох тижнів не було жодної активності росіян у Чорному морі. Це може бути пов'язано із втратою 5 березня патрульного корабля окупантів “Сергій Котов”. Речник ВМС також зауважив, що ворог виходитиме море і шукатиме способи протидії українським системам ураження, але спроби росіян відновитися є “дуже кволими”.

Удар по Севастополю 23 березня

Ввечері у суботу, 23 березня, російські пропагандисти заявили про масовану ракетну атаку на тимчасово окупований Крим. Потужні вибухи лунали у Севастополі та у районі мису Фіолент. Гучно було й у районі аеропорту "Бельбек". Окупанти відзвітували про "успішну" роботу ППО по цілях.

Згодом стало відомо, що українські захисники вразили два великі десантні кораблі – “Ямал” і “Азов”. Значно пошкоджений був і центр зв'язку. Самі ж росіяни заявляють ще й про знищення трьох винищувачів та десятків військових рф. Це офіційно підтвердили у ЗСУ.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Мер Києва оголосив про запуск синьої гілки метро між Деміївською та Либідською станціями влітку, проте існують різні прогнози щодо завершення робіт. Директор "Автостради" вказав на можливий термін у весняний період. Одночасно, заплановано початок ремонту перегону Почайна - Тараса Шевченка влітку. Як вплине цей паралельний процес на запуск синьої гілки метро? Долучайтеся до перегляду відео, щоб першими почути коментар експерта Дмитра Беспалова.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube