Очільник ГУР МО підкреслив, що весь цей час спецпідрозділи фактично збирали дані і готувалися
Серія висадок спецпідрозділів української розвідки у тимчасово окупований Крим була лише підготовкою до більш масштабних операцій проти росіян у Чорному морі. Спецпризначенці збирали необхідну для них інформацію та відпрацьовували захід та вихід з окупованої території. Ці дії розвідка здійснювала з єдиною метою - підготовка до більш значущих військових операцій України у Криму.
Саме так прокоментував очільник ГУР МО Кирило Буданов прем'єру фільму "Війна за море: від Дніпра до Криму", яка відбулася 10 березня. Очільник ГУР МО підтвердив, що весь цей час спецпідрозділи фактично тренувалися. Важливо й те, що захід розвідників у Крим став для місцевого населення дуже серйозним сигналом і мотивував людей, щоб вони вірили у те, що про них Україна не забула.
"Це все — підготовчі заходи до серйозної операції в Криму. Це перевірка правильності наших тверджень про шляхи підходу і відходу звідти. Крім того, це гарний посил для населення, яке живе в окупації вже 10 років. Багато хто з них вірить у те, що їх забули", — повідомив Буданов.
Спецпризначенці ГУР МО також проінформували українців про окремі військові висадки на окуповану територію більш детально. Йдеться про висадки, зроблені протягом 2022-2023 років. Одна з них стосувалася заходу спецпідрозділів "Шамана" на тимчасово окуповані території Херсонської області. Бійці ГУР МО фактично скористались розгубленістю та необізнаністю окупантів, знищивши під час вилазки одразу декілька спостережних постів у повному складі. Воїни ГУР вступали з окупантами у жорсткі бої.
Улітку 2023 року спецпризначенцями "Тимура" було проведено іншу спецоперацію, у ході якої під контроль держави повернуто нафтогазовидобувну платформу. Ці ж спецпризначенці мають відношення до вилазок у Крим в рамках військової операції "Пробудження сили". Загалом за знищення російських кораблів у Чорному морі відповідає окремий спецпідрозділ розвідки - Group 13. Командир підрозділу проінформував, що кожна операція у Криму вимагає серйозної та тривалої підготовки.
Українська розвідка спільно з ВМСУ у ніч на 5 березня феєрично потопили чергове російське судно: до риб на дно "пішов" патрульний корабель Чорноморського флоту рф "Сергій Котов". Цей корабель окупантів був новим - його спустили на воду у 2022 році. Окупанти використовували "Сергія Котова" для атак по острову Зміїний.
Разом із кораблем знищили й бойовий вертоліт росіян Ка-29. Втрати екіпажу судна досі підраховують, однак достеменно відомо, що внаслідок атаки на корабель загинули 7 осіб, а ще 6 отримали поранення. 52 моряки були евакуйовані з корабля.
Після останніх операцій української розвідки ворожі кораблі не з'являються у Чорному морі вже сьому добу. Окупанти рахують втрати.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Тарас Загородній, керівник національної антикризової групи, ділиться своїми думками щодо проєкту закону про мобілізацію, який став об'єктом понад 4000 правок. Тема бронювання від мобілізації активно обговорюється в ЗМІ та в мережі. Питання цілком може розділити суспільство через збільшення корупційних ризиків та ставлення війни як до привілею багатших. Долучайтеся до обговорення експертної думки з цього приводу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.