Удар по Полтаві: кількість загиблих знову зросла, а в ракетах знайшли іноземлі деталі

Кількість осіб, які постраждали від кривавої атаки окупантів, становить 297 людей, кількість загиблих - 54 людини, рятувальники досі працюють на місці прильоту, розбираючи завали будівлі військового інституту

Наслідки удару РФ по Полтаві, ДСНС, рятувальна операція у Полтаві
Рятувальники досі шукають людей під завалами Військового інституту телекомунікацій та інформатизації у Полтаві

У Полтаві продовжує тривати рятувально-пошукова операція внаслідок атаки РФ 3 вересня по будівлі Військового інститут телекомунікацій та інформатизації. Кількість людей, які загинули через криваву атаку росіян сягнула нової позначки у 54 особи. При цьому ще 297 осіб постраждали. Рятувальники досі розбирають завали зруйнованої будівлі, де ще можуть перебувати люди. Водночас у ракетах, якими били по вишу, є багато іноземних деталей. 

Світлинами розбору завалів будівлі інституту після атаки росіян поділилися у ДСНС. Рятувальники зазначили, що шукають п'ятьох людей, які можуть залишатися під завалами будівлі. При цьому кількість загиблих зросла до 54 осіб. Рятувальні служби працюють без перерви, вивезли вже 1760 тонн будівельного сміття. Пошук людей продовжується. Рятувальники використовують спецтехніку у своїй роботі, щоб мати змогу дістатися до важкодоступних місць. 

"Пошуково-рятувальні роботи тривають з урахуванням безпекової складової. Ймовірно, під завалами може перебувати ще до 5 осіб", - йдеться у повідомленні ДСНС.

У ДСНС використовують спецтехніку при розборі завалів. Фото - ДСНС України
У ДСНС використовують спецтехніку при розборі завалів. Фото - ДСНС України

Працівники ДСНС добираються до будівлі за допомогою спеціальних кранів. Рятувальників підіймають до вікон, щоб проникнути в окремі приміщення. 

Рятувальники ДСНС користуються при розборі завалі спецкраном. Фото - ДСНС України
Рятувальники ДСНС користуються при розборі завалі спецкраном. Фото - ДСНС України

Окремі приміщення інституту недоступні після атаки через руйнування будівлі. Для того, щоб добратися до кімнат, використовують люльку крана. 

Рятувальників ДСНС доставляють до приміщення у крановій люльці. фото - ДСНС України
Рятувальників ДСНС доставляють до приміщення у крановій люльці. фото - ДСНС України

Для розрізання арматури також використовують спеціальну техніку ДСНС.  Рятувальники у спецодязі та касках працюють на висоті. 

Рятувальник розрізає арматуру при розборі завалів вишу Полтави. Фото - ДСНС України
Рятувальник розрізає арматуру при розборі завалів вишу Полтави. Фото - ДСНС України

 У ракетах "Іскандер-М", якими били по вишу Полтави, є багато західних деталей

У російських ракетах "Іскандер-М", якими ворог останнім часом прицільно б'є по Україні, зокрема й по військовому інституту у Полтаві, знайшли чимало західних деталей, без яких виробництво цих ракет неможливе. За інформацією проєкту UA War Infographics, деталей лише американського виробництва нарахували аж 27 одиниць, 4 деталі - швейцарського походження, 2- тайванського та одна - японського.

За словами авторів проєкту, величезна кількість цих запчастин у ракетах вказує на те, що росіяни без зусиль обходять санкції США та ЄС, купуючи в іноземних компаній механізми для смертоносної зброї, якою потім вони вбивають українців. 
 
У ракетах, якими били по Полтаві, знайшли чимало західних запчастин. Інфографіка - UA War Infographics
У ракетах, якими били по Полтаві, знайшли чимало західних запчастин. Інфографіка - UA War Infographics

 Удар по Полтаві 3 вересня - інститут був у крові, а США свою політику так і не змінили

Росіяни здійснили криваву атаку на Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації у Полтаві 3 вересня 2024 року. За словами медика добровольчого батальйону "Госпітальєри" Ігоря Ткачова, який став свідком перших хвилин після атаки ворога, у виші все було у крові.

Ткачов пригадує, як першим він побачив чоловіка з пробитою грудною клітиною, далі перед його очима вималювалась страшна картина - десятки тіл загиблих людей, крики про допомогу та біль, який полонив все довкола. Ткачов поділився, що втрат через цю атаку могло бути набагато більше, але цього не сталося лише тому, що медики оперативно та професійно надавали допомогу постраждалим.  

Водночас смертоносна атака РФ на виш у Полтаві не зуміла змінити думки у США щодо дозволу на далекобійні удари по РФ. Речник Пентагону Патрік Райдер підкреслив, що у США політика щодо також ударів - незмінна. Жодних коливань у поглядах адміністрації США не відбулося. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube