Учені зрозуміли, чому деякі люди ненавидять новорічні ялинки

Цей небезпечний синдром може бути і у вас: як його уникнути

Дівчина та ялинка
При попаданні в будинок цвіль починає розмножуватися ще швидше

У багатьох випадках, як тільки ялинка потрапляє до вашої оселі, пліснява на ній починає розмножуватися, викликаючи алергічну реакцію. І називається це синдромом різдвяної ялинки і він не таке вже й рідкісне явище.

Синдром різдвяної ялинки - це алергічна реакція на живу ялинку. Якщо ви раптово спіймали себе із закладеним носом і першінням у горлі, це не обов'язково може бути сезонна застуда - є велика ймовірність, що це може бути саме ций синдром, пише Іflscience

Симптоми схожі інші алергічні реакції. Сюди входять закладений ніс або нежить, свербіж та сльозотеча в очах, чхання, свербіж у горлі, хрипи та кашель. У вас також можуть виникнути симптоми, пов'язані зі шкірою, включаючи почервоніння, набряк та свербіж. І, звичайно, алергічна реакція може бути особливо небезпечною, якщо у вас серйозні проблеми зі здоров'ям, такі як астма.

Різдвяні ялинки просякнуті потенційними алергенами, включаючи пилок, пилових кліщів і, що найважливіше, цвіль. На одній ялинці може мешкати більше 50 видів цвілі, кожна з яких виробляє спори, що переносяться по повітрю. І які потенційно можуть викликати подразнення вашої імунної системи.

В одному дослідженні вчені ретельно виміряли кількість плісняви у кімнаті, де стояла жива ялинка. Протягом перших трьох днів, коли ялинка знаходилася в приміщенні, кількість спор плісняви залишалася на рівні близько 800 спор на кубічний метр повітря. Однак, починаючи з четвертого дня, кількість спор почала зростати і протягом двох тижнів досягла 5 000 спор на кубічний метр.

"Спори плісняви можуть бути присутніми на різдвяних ялинках, особливо на живих деревах, таких як сосна, ялиця або ялина. Дерева вирощуються на відкритому повітрі, де вони можуть збирати спори цвілі з навколишнього середовища, особливо у вологих місцях", - сказав доктор Бхавін Шах, лікар загальної практики в LloydsPharmacy Online Doctor.

Тобто, коли ці дерева заносять у приміщення та поміщають у тепле та сухе середовище, будь-які існуючі спори можуть потрапити у повітря, що потенційно може викликати симптоми алергії.

Профілактика такої реакції

Найкраще рішення - замінити натуральну ялинку штучною. Якщо ви все ж виберете справжню, вам слід струсити дерево, щоб видалити якнайбільше пилу, цвілі та пилку, перш ніж занести його в будинок. Зберігайте дерево в прохолодній частині будинку і це дозволить уникнути розмноження спор цвілі. Також її можна промити водою та висушити, а одразу після свят винести на вулицю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube