Лікарь Євген Комаровський пояснив, що саме відбувається при вірусній інфекції.
Сезон застуд у розпалі. До всього на носі новорічні свята, а отже, питання, чи можна пити алкоголь під час застуди, як ніколи актуальне. Розібратися з цим допоміг лікар Євген Комаровський.
Застуда - це захворювання, пов'язане із переохолодженням. Вона починається після того, як ви промочили ноги чи дуже замерзли, через форс-мажор, три години стоячи на зупинці міського транспорту. Якщо ж на вас хтось у цьому транспорті чихнув й на ранок почалися нежить та лихоманка, це вже не застуда, а ГРВІ - гостра респіраторна вірусна інфекція.
Серед українців побутує переконання, що випивка дезінфікує організм, і ті, хто час від часу алкоголь вживають, хворіють дещо рідше. Лікар Комаровський підтвердив, що дійсно є дослідження, результат якого показав, що люди, які зрідка вживають алкоголь, рідше хворіють на гострі респіраторні вірусні інфекції за тих, хто геть не п'є.
Алкоголіки, через відсутнісь великої кількості соціальних котактів, також майже не хворіють, наполягає лікар Комаровський. Натомість люди з великою кількістю соціальних контактів, як от вчителі, лікарі, продавці та інші працівники сфери обслуговування, хворіють частіше через постійне перебування серед люду.
В таких умовах вірогідність зараження зростає в рази. А отже доказова медицина не має чітких даних щодо того, що алкоголь блокує віруси. Адже судячи з усього справа не в алкоголі, а в кількості соціальних зв'язків тих чи інших пацієнтів.
Часте питання, яке задають терапевтам, чи можна випити, якщо людина вже відчула гострий головний біль, нежить, що починається, та першіння в горлі? Медична наука, за словами лікаря Комаровського, говорить однозначне "ні"! Більше того, випивка на цьому етапі може спровокувати більший набряк в дихальних шляхах та втрату організмом рідини в час, коли потрібно насичувати його вологою, аби "вимивати" вірус.
Глінтвейн чи гарячий пунш на червоному вині з травами, медом та лимоном також не є показаними в цьому випадку "ліками", наполягає медик. З цього списку слід виключити вино й пити дрібними ковтками. В цьому випадку терапевтичний ефект не буде нівелюватись алкоголем, додав він.
Також побутує міф щодо того, що алкоголь здатен дезінфікувати організм.
"Рівень аргументів тут приблизно такий: в голові вавка - пий зеленку. Вона також дезинфікує, то що ж, її справді пити, й вона допоможе при ГРВІ?" - сміється лікар.
Лікар Комаровський нагадав, що віруси гинуть в розчині спирту в 70%. Але це зовсім не означає, що так само подіє на ваш організм випита, скажімо, горілка (і навіть не тому, що вона містить всього 40% спирту). Це різні речі, пояснив медик.
Він додав, що жодної специфічної дії проти кашлю алкоголь також не має.
Організм людини сам справиться з вірусом, а допомогти йому можна:
"Алкоголя в цьому списку немає. Ще раз наголошую, набряки слизової оболонки носа та сечогінний ефект збільшують ймовірність ускладнень при ГРВІ після вживання алкоголю", - підкреслив лікар Комаровський.
Він уточнив, що короткочасне покращення стану від вживання алкоголю під час захворювання на ГРВІ пов'язане з відволіканням від негативних емоцій, пов'язаних з вірусом, і не більше! Це швидко мине, а вірус залишиться, тож робіть правильні висновки, залишивши алкоголь до святкування власного одужання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.