«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Відповідне рішення фактично захистить майже всю територію України від російської агресії
Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен закликав Північноатлантичний Альянс запропонувати Україні членство в організації. Зробити він це пропонує вже на наступному саміті у Вашингтоні. Расмуссен підкреслив, що проміжок між запрошенням України в НАТО та її членством має бути максимально коротким.
Про це ексгенсек заявив в інтерв’ю фінському інформагентству STT. За його словами, запросити Україну до Альянсу треба незважаючи на війну.
На думку Расмуссена, якщо Україні сказати, що її не можна запросити до членства в Альянсі, поки триває повномасштабна війна з боку росії, путіну дадуть "виправдання для нескінченного продовження війни". Альянс повинен чітко заявити: Україна стане членом НАТО незалежно від того, що робитиме путін.
"Чим швидше ми це зробимо, тим швидше ми завершимо війну", - додав він, тому спершу, на його думку, має бути вирішене питання членство України в Альянсі, а вже потім може настати завершення війни з росією.
На питання, як у разі вступу України розв'язувати проблему статті 5 Північноатлантичного договору щодо колективної самооборони, Расмуссен згадав про один із варіантів - коли дія статті поширюється лише на підконтрольну територію України.
Він вважає, що таке рішення фактично захистить майже всю територію України від російської агресії й дозволить залучити українські сили, які займаються операціями не на лінії зіткнення, для тиску на окупаційні війська рф.
Крім цього, Расмуссен підкреслив, що проміжок між запрошенням України в НАТО та її членством має бути максимально коротким. І в цей час Україна повинна мати гарантії безпеки від Альянсу.
"Так само, як було зроблено у випадку Фінляндії та Швеції", - наголосив колишній генсек.
Нещодавно, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив про одноголосну підтримку усіма країнами блоку України. Про це вдалось домовитись під час неанонсованого візиту Володимира Зеленського до штаб-квартири.
Нагадаємо, що Україна подала заявку на вступ до НАТО у прискореному порядку 30 вересня 2022 року. Цього ж дня стало відомо, що до завершення війни це не станеться - так заявив Столтенберг. Пізніше Німеччина та Угорщина виступили проти надання Україні "дорожньої карти" для членства в НАТО на липневому саміті Альянсу у Вільнюсі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.