“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Відповідне рішення фактично захистить майже всю територію України від російської агресії
Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен закликав Північноатлантичний Альянс запропонувати Україні членство в організації. Зробити він це пропонує вже на наступному саміті у Вашингтоні. Расмуссен підкреслив, що проміжок між запрошенням України в НАТО та її членством має бути максимально коротким.
Про це ексгенсек заявив в інтерв’ю фінському інформагентству STT. За його словами, запросити Україну до Альянсу треба незважаючи на війну.
На думку Расмуссена, якщо Україні сказати, що її не можна запросити до членства в Альянсі, поки триває повномасштабна війна з боку росії, путіну дадуть "виправдання для нескінченного продовження війни". Альянс повинен чітко заявити: Україна стане членом НАТО незалежно від того, що робитиме путін.
"Чим швидше ми це зробимо, тим швидше ми завершимо війну", - додав він, тому спершу, на його думку, має бути вирішене питання членство України в Альянсі, а вже потім може настати завершення війни з росією.
На питання, як у разі вступу України розв'язувати проблему статті 5 Північноатлантичного договору щодо колективної самооборони, Расмуссен згадав про один із варіантів - коли дія статті поширюється лише на підконтрольну територію України.
Він вважає, що таке рішення фактично захистить майже всю територію України від російської агресії й дозволить залучити українські сили, які займаються операціями не на лінії зіткнення, для тиску на окупаційні війська рф.
Крім цього, Расмуссен підкреслив, що проміжок між запрошенням України в НАТО та її членством має бути максимально коротким. І в цей час Україна повинна мати гарантії безпеки від Альянсу.
"Так само, як було зроблено у випадку Фінляндії та Швеції", - наголосив колишній генсек.
Нещодавно, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив про одноголосну підтримку усіма країнами блоку України. Про це вдалось домовитись під час неанонсованого візиту Володимира Зеленського до штаб-квартири.
Нагадаємо, що Україна подала заявку на вступ до НАТО у прискореному порядку 30 вересня 2022 року. Цього ж дня стало відомо, що до завершення війни це не станеться - так заявив Столтенберг. Пізніше Німеччина та Угорщина виступили проти надання Україні "дорожньої карти" для членства в НАТО на липневому саміті Альянсу у Вільнюсі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.