У законопроєкт про мобілізацію повернули обмеження консульських послуг для українців без військового квитка - нардеп

Комітет Ради з нацбезпеки також вирішив наново розглянути питання блокування рахунків, заборони керування автомобілем та виїзду за кордон для ухилянтів

Ірина Фріз, законопроєкт про мобілізацію
Фріз розповіла про зміни у законі про мобілізацію і повернення обмежень для українців без військового квитка

Народна депутатка Ірина Фріз розповіла, що Комітет Ради з нацбезпеки оборони та розвідки повернувся до розгляду законопроєкту про мобілізацію. Зокрема, були ухвалені рішення щодо перегляду деяких попередніх положень щодо обмеження консульських послуг для українців без військового квитка. Так, наприклад, українці за кордоном не зможуть оформити паспорт без довідки про військовий облік.

Також комітет вирішив повторно розглянути питання щодо блокування рахунків, обмеження керування автомобілем та виїзду за кордон для ухилянтів. Про це повідомила нардеп від "Євросолідарності" Ірина Фріз у себе в Facebook.

Раніше ці норми були виключені з законопроекту. Проте, тепер їх можуть знову включити, пояснила Фріз. Станом на 10 квітня законопроект може вже бути у Верховній Раді, а на 11 квітня - заплановано фінальне голосування. Мотиваційна частина законопроекту була змінена таким чином:

  • 1 місяць служби зараховується як 3 місяці, якщо військовий виконував бойові завдання безпосередньо у новій зоні.
  • Військовим на першій лінії за кожні 30 днів виконання бойових завдань сумарно виплачується винагорода у розмірі 70 000 гривень.
  • Більшості військовослужбовцям щомісяця виплачується винагорода "за особливості проходження служби" у розмірі 10 000 гривень.
  • Винагорода за знищене озброєння противника становить від 4 до 80 розмірів прожиткового мінімуму.
  • Електронний кабінет стане правом, а не обов'язком.
  • Нові контрактники зможуть самостійно обирати підрозділ, де будуть служити.

Повістки українцям, які живуть за кордоном

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки попередньо відхилив пропозицію про заборону консульських послуг для чоловіків за кордоном, які не мають військово-облікових документів. Таким особам обіцяли надати можливість отримати такий документ або уточнити свої дані через:

  • Засоби зв'язку: телефон, електронна пошта.
  • Електронний кабінет військовозобов'язаного.

Відтак, чоловіки, що виїхали з України, матимуть можливість оновити свої дані в електронних кабінетах, не прибуваючи на територію України. Це особливо важливо для студентів та тих, хто переїхав за кордон на постійне проживання до початку війни. Відповідно до законопроєкту, українці за кордоном не отримуватимуть повісток. Наразі не існує механізму, який би дозволяв це робити. 

Проєкт закону про мобілізацію уже пройшов перше читання. Комітет розглянув понад чотири тисячі поправок. Очікується, що у сесійну залу для другого читання документ відправлять приблизно 10 квітня, а підтримають у травні. Однак точний термін ще не визначений.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube