Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Євросоюз підготував план "Б" на випадок, якщо вето на допомогу Україні Орбана не вдасться уникнути
Євросоюз планує надати Україні 20 мільярдів євро в обхід запереченням прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана. Для цього блок підготував запасний план. Допомогу планують надати до березня 2024 року.
Про це повідомляє Financial Times. Видання зазначає, що план "Б" можуть застосувати, якщо вето Орбана не вдасться обійти на саміті, який запланований на 1 лютого.
Резервний план передбачатиме надання державами-учасницями гарантій до бюджету ЄС, що дозволить Європейській комісії запозичити в інтересах Києва до 20 мільярдів євро на ринках капіталу. Конкретні терміни, за інформацією FT, ще обговорюються, а остаточну суму визначать відповідно до потреб України. Ця схема схожа на структуру, яку використовували у 2020 році, коли Єврокомісія надала до 100 мільярдів євро фінансування країнам ЄС під час пандемії COVID-19.
Financial Times наголошує, що важливо, щоб цей варіант не вимагав гарантій від усіх 27 держав-членів ЄС - щоб серед основних учасників були країни з найвищими кредитними рейтингами. Це дозволило б ЄС обійти вето Угорщини та не потребувало б одностайної підтримки.
Деяким країнам, зокрема Німеччині та Нідерландам, знадобиться схвалення парламенту для надання національних гарантій. Це процес, який офіційні особи сподіваються завершити вчасно, щоб надати допомогу Україні до березня.
На саміті у Брюсселі, який проходив 14-15 грудня, Угорщина наклала вето на виділення додаткової допомоги Україні у 50 млрд євро на чотирирічний термін. Згоду на виділення коштів дали 26 країн ЄС - всі, крім Угорщини.
Угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан заявив, що не блокуватиме допомогу у єдиному випадку - якщо Угорщина отримає 30 млрд євро заморожених коштів від Євросоюзу. Водночас Орбан визнав, що Європейський Союз може обійти вето Угорщини на виділення 50 млрд євро допомоги Україні під час повторного голосування.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.