У Японії знайшли мегаскарб самураїв зі 100 тисяч рідкісних монет - фото

Читать на русском

Можливо, він був закопаний воїнами багато століть тому

Читать на русском
Пачки монет
Питання, пов'язані з метою та походженням скарбу, залишаються відкритими

Можливо, він був закопаний воїнами багато століть тому

У місті Маебаші у центральній Японії під час будівельних робіт було знайдено справжній скарб. Археологи розкопали величезну схованку зі 100 000 стародавніх монет, у тому числі рідкісний зразок "Бан Лян" - першої єдиної валюти Китаю, які були заховані під час воєн та хаосу.

На даний момент досліджено лише 334 монети, найстаріша з яких виникла з Китаю і датується 175 роком до нашої ери, а остання монета датується 1265 роком нашої ери, повідомляє Livescience. За словами вчених, найстарішою монетою була монета Бан Лян 175 р. до н.е., приклад першої монети, викарбуваної в об'єднаному Китаї, вік якої понад 2000 років. Її діаметр 2,3 сантиметри, товщина 1 міліметр з квадратним отвором діаметром 7 міліметрів у центрі з вигравіруваними символами "Бан" та "Лян".

Найдавніша з монет - Ban Liang
Найдавніша з монет - Ban Liang

Монети, організовані акуратно в 1060 пакетів приблизно по 100 монет у кожному, підкреслюють ретельну структуризацію. Цікаво, що багато монет мають квадратні отвори, що є характерною особливістю китайської валюти. Схованка, розташована в районі Соджаматі, також містила солом'яну мотузку, просунуту через центральний отвір, що з'єднує монети разом. Вимірявши простір розміром 60 сантиметрів на 1 метр, вчені виявили залишки соломи, що вказує на те, що перед похованням монети було загорнуто в солом'яну циновку.

Монети були скріплені у пучки зв'язками, виготовленими з рисової соломи
Монети були скріплені у пучки зв'язками, виготовленими з рисової соломи

Монети здебільшого простежують своє походження від династії Хань у Китаї до династії Сун. Ці монети Бан Лян були представлені першим імператором Китаю Цінь Ши Хуанді близько 210 р. до н. е. Їхнє використання тривало в епоху династії Хань, поки їх не замінили монети У Чжу в 118 році до нашої ери.

Передбачається, що колекція була похована в період Камакура (1185-1333 роки), але сказати точно можна буде лише після більш ретельного вивчення. Ця знахідка підтверджує дані про той період. Камакура Дзідай характеризувався бурхливими подіями, включаючи протистояння з Північною Фудзіварою та монгольськими вторгненнями. Цей період також відомий виникненням самураїв, класу воїнів та встановленням феодалізму в Японії.

Деякі з монет походять ще з часів династії Західна Хань у Китаї
Деякі з монет походять ще з часів династії Західна Хань у Китаї

Фактично, цей період був відзначений громадянськими війнами, повстаннями та конфліктами, оскільки різні клани самураїв виборювали владу та територію. Це призвело до розвитку феодальної системи в Японії, коли потужні регіональні лорди-самураї (дайме) користувалися значною автономією у своїх володіннях. Зрештою, після двох монгольських вторгнень у період між 1270 і 1285 роками і внутрішніх чвар сьогунат почав слабшати, що призвело до його остаточного падіння в 1333 під час Реставрації Кемму, коли імператорський двір у Кіото відновив центральну владу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.