У яких випадках потрібно викликати швидку допомогу в Україні, і коли її надають безкоштовно

Читать на русском

Бригади екстреної допомоги виїжджають в разі критичного стану до пацієнтів з COVID-19

Читать на русском

Бригади екстреної допомоги виїжджають в разі критичного стану до пацієнтів з COVID-19

В Україні пацієнт отримує екстрену медичну допомогу незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Для виклику швидкої не потрібне електронне направлення.

Про це повідомляє прес-служба Національної служби здоров'я України,- передає Інформатор.Дзвінок на 103 передбачає, що людина знаходиться в невідкладному стані.

«Невідкладне стан - це раптове погіршення фізичного або психічного здоров'я, яке представляє пряму і невідворотну загрозу життю та здоров'ю людини або оточуючих його людей, і виникає внаслідок хвороби, травми, отруєння або інших внутрішніх, або зовнішніх причин», - заявили в НСЗУ.

Якщо людина в невідкладному стані не може самостійно викликати швидку, то будь-який свідок такої ситуації зобов'язаний здійснити виклик екстреної медичної допомоги. Для цього необхідно вказати місцезнаходження потерпілого, описати скарги і стан, стать і орієнтовний вік людини, якій потрібна допомога.

«Якщо ви знаєте напевно, то вкажіть причину виникнення невідкладного стану. Наприклад: ДТП; падіння з другого поверху тощо. Не треба перебільшувати або надавати неправдиву інформацію. Також важливо чітко і спокійно відповідати на всі питання диспетчера», - пояснили в НСЗУ.

Надання екстреної медичної допомоги є безкоштовним:

  • на місці події: на вулиці, в громадських місцях, на виробництві, в різних установах;
  • під час транспортування пацієнта, який вимагає надання екстреної медичної допомоги;
  • при особистому зверненні пацієнта, що перебуває в загрозливому для життя стані.

Бригади екстреної допомоги виїжджають в разі критичного стану до пацієнтів з COVID-19, і на місці оцінюють стан здоров'я людини, визначають потребу в госпіталізації і транспортують до певної лікарні.

Є випадки, коли диспетчер має право відмовити у виклику, який по суті є необґрунтованим саме для служби екстреної медичної допомоги. Наприклад, при скаргах тільки на температуру, коли пацієнт навіть не робив спроби прийняти жарознижуючий препарат. Або виключно для того, щоб виміряти тиск або зробити ін'єкцію. Або для виконання функції таксі для пацієнтів, які не потребують екстреної медичної допомоги, або медичного супроводу. Адже через такі непрофільні виклики людина, яка дійсно потребує екстреної допомоги, може її не дочекатися: всі бригади будуть зайняті.

З 1 квітня в Україні запускають програму медичних гарантій-2 021. Українці можуть розраховувати на безкоштовну екстрену медичну допомогу за принципом екстериторіальності. При зверненні до людини відправиться бригада, яка знаходиться ближче до місця події.

Нагадаємо, з 1 квітня Україна розширить перелік безкоштовних медичних послуг для онкохворих. Крім того, в Україні запровадять договори керованого доступу.

Також Інформатор розповідав, до яких лікарів в Україні можна потрапити безкоштовно.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.